Petr Štindl opouští Kladno a míří do jihlavské Dukly

(Aktualizováno před )

Nějaký čas trvalo, než Dukla představila novou posilu do týmu. Měsíc po startu letní přípravy přibyl do jihlavské kabiny Petr Štindl, jenž přichází s vizitkou nejproduktivnějšího kladenského beka uplynulé sezony (6+21). Pro některé stávající členy jihlavského kádru však osmadvacetiletý pravák nebyl úplnou neznámou. „S Matějem Pekrem jsme spolu byli minulou sezonu na Kladně a s Vlastou Dostálkem jsme se potkali v Kometě. Jinak poznávám nové tváře. Doufám, že mi to v Dukle půjde a že se mnou trenéři počítají,“ přeje si extraligový mistr z roku 2015 s Litvínovem.
Jihlavské vedení po roce opět zalovilo v kladenských vodách. Zatímco v uplynulé sezoně mířil z Kladna do červenožlutého dresu obránce Petr Ulrych, nyní přichází Petr Štindl. Rodák ze Vsetína a odchovanec tamního hokeje ve svém prvním videorozhovoru pro Duklu nechal nahlédnout do zákulisí transferu. „Hned po sezoně jsem byl v kontaktu s Duklou. Potom jsem si vzal nějaký čas na promyšlenou a na podmínkách jsme se dohodli během jednoho dne. Smlouvu jsme podepsali ze dne na den,“ prozrazuje zadák, který se klubu upsal na dva roky s následnou opcí. „Jde o obránce, praváka, v ideálním věku, který se nám bude hodit do přesilovek. Obránců s těmito parametry je na trhu nedostatek,“ hlásil již po podpisu smlouvy jednatel klubu Bedřich Ščerban.

Prakticky ihned po podpisu se Petr Štindl zapojil do letní přípravy. A první týden pro něj nebyl úplně nejlehčí. „Byl hodně těžký, hodně daný na sílu. V pátek sem měl co dělat, abych vůbec dojel domů k našim na víkend. Dal jsem si během něj nějakou rehabilitaci a uvidíme, co bude dále v novém týdnu,“ usmívá se 186 centimetrů vysoký bek, který v extralize nastupoval za Kometu, Litvínov, poté znovu za Brno a během 51 zápasů nasbíral 6 bodů (3+3).

S Duklou má poměrně nedávnou zkušenost, vždyť Kladno bylo soupeřem Jihlavy v – pro oba týmy – neúspěšné baráži o extraligu. První zápas doma Jihlava vyhrála 4:0, na ledě Rytířů prohrála 1:3, vzápětí doma padla 0:2 a v 11. kole naopak v Kladně vyhrála 2:1, čímž vzala soupeři naději na postup do extraligy. „První zápas proti Dukle byl takový… Nic moc. Měli jsme spoustu mladých kluků a Jihlava nás doma přejela. Pak se hrály vyrovnané zápasy a nakonec jsme doma dostali 1:2. Všechny zápasy v baráži byly těžké, každý bojoval, šlo se na krev, takže to nic lehkého nebylo.“ A s jakými cíli půjde do nové sezony, ve které bude hájit červenožluté barvy? „Samozřejmě, že cíle jsou co nejvyšší. Hlavní a jediný cíl je postoupit do extraligy,“ povídá odhodlaně Petr Štindl.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz