Petr Šidlík rozšířil vítkovické řady

(Aktualizováno před )

Náhradou za Lukáše Kloka, uvolněného do KHL, přichází do Vítkovic čtyřiadvacetiletý obránce Petr Šidlík. Obrana HC VÍTKOVICE RIDERA se rozšířila o dalšího člena. Defenzivní řady ostravského celku posílil čtyřiadvacetiletý Petr Šidlík, který v posledních sezonách hrál především za Duklu Jihlava, ale v minulosti oblékal dresy extraligových Karlových Varů, či Chomutova.

„Příchod Petra Šidlíka je logicky reakcí na odchod Lukáše Kloka, kterému jsme dali svolení s odchodem do KHL. I když bylo třeba jednat rychle, nejde o žádný přestup šitý horkou jehlou. Petra Šidlíka jsme měli v hledáčku už delší dobu a o jeho angažování jsme uvažovali už dříve, vzhledem k jeho věku, schopnostem, také nemalým zkušenostem. I tento hráč zapadá do naší klubové koncepce,“ říká k nové defenzivní akvizici hlavní kouč a generální manažer Vítkovic Jakub Petr.

Čtyřiadvacetiletý Petr Šidlík je odchovancem Dukly Jihlava. V jejím dresu také strávil dosud nejvíce, ze své hokejové kariéry. Na svém kontě má přes 100 extraligových startů, zkušenosti sbíral i v zámořských juniorských soutěží a Českou republiku reprezentoval v mládežnických výběrech i na mistrovstvích světa do 18 a 20 let.

„Jedná se o komplexního obránce, dobrého jak pro defenzivní, tak ofenzivní práci. Pro nás trenéry se navíc nejedná o neznámého hráče, protože jsme jej já i Jakub Petr měli možnost mít v týmech mládežnických reprezentací. Věkově jde spíše o hráče střední generace, ale má dost zkušeností i kvalit, koncepčně nám do týmu zapadá a jak už řekl Jakub Petr, byl v našem hledáčku delší dobu, proto padla volba na něj,“ přidává poznatky asistent trenéra Pavel Trnka, který má ve Vítkovicích ze své pozice na starosti obránce.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz