Petr Mueller se nemůže dočkat začátku sezony v Kometě

(Aktualizováno před )

Získal medaile na mistrovství světa osmnáctek i dvacítek, dvakrát startoval na seniorském šampionátu, k tomu přidal téměř tři sta zápasů v NHL. Nyní bude americký útočník Peter Mueller oblékat dres Komety! „Kamarádi mi posílali videa fanoušků a atmosféry na stadionu a vypadalo to úžasně. Už se vážně nemůžu dočkat, až nastoupím před nejlepšími fanoušky v lize,“ hlásí třicetiletý rodák z Bloomingtonu, jenž se k brněnskému týmu přidá v průběhu července.

Poslední rok jste strávil v EBEL, jaká to byla pro vás soutěž a zkušenost?
Byla to dobrá zkušenost, v EBEL jsem mohl rovněž zblízka pozorovat vzestup rakouského hokeje. Postup do finále soutěže se Salcburkem byl skvělý zážitek.

Po sezóně v Salcburku se přesunujete do Brna, které dvakrát v řadě vyhrálo českou extraligu. Co od svého nového angažmá očekáváte?
Svůj přesun do Brna vnímám jako obrovskou příležitost. Kometa vyhrála mistrovský titul dvakrát za sebou ve velké konkurenci ostatních kvalitních týmů. Těším se na novou příležitost, chtěl bych pomoci klubu posunout se dál. To platí i pro mne samotného.

Jaké faktory rozhodly pro Kometu?
Zaujaly mě úspěchy, které Kometa v posledních letech získala. Brno zároveň hraje Liga mistrů, která znamená skvělou možnost porovnat se s evropskou špičkou. Měl jsem i nějaké další nabídky, ale postupně jsem se jimi přestal zabývat. Chtěl jsem hrát kvalitní soutěž a důležité je pro mě i to, jak se bude v novém působišti cítit moje rodina. Ve finále jsem řešil už jen Kometu.

Co očekáváte od české soutěže? Znáte české hokejisty a hrál jste například s některým?
Očekávám, že se potvrdí, že Tipsport extraliga je jedna z nejlepších soutěží na světě. Češi patří stále k hokejové špičce. Užíval jsem si spolupráci s českými spoluhráči v průběhu celé své dosavadní kariéry a těším se, až potkám nové parťáky v kabině Komety. Podle toho, co mi říkal Martin Erat, se do Brna a na atmosféru v hale těším ještě víc.

Kdy se připojíte k brněnskému mužstvu a jak se těšíte na bouřlivé publikum?
Kamarádi mi posílali videa fanoušků a atmosféry na stadionu a vypadalo to úžasně! Už se vážně nemůžu dočkat, až nastoupím před nejlepšími fanoušky v lize.

Na kontě máte řadu utkání v mládežnických výběrech USA, startoval jste i na seniorských mistrovstvích světa 2008 a 2014. Jaké pro vás bylo oblékat dres národního mužstva?
Vždycky je skvělé mít možnost reprezentovat svoji zem a nastupovat proti nejlepším hráčům z celého světa. Je to velká čest.

Ve čtvrtfinále MS 2014 jste nastoupil proti českému týmu, v utkání jste si připsal tři asistence. Jak na tento zápas, který Češi vyhráli 4:3, vzpomínáte?
Bylo to vyrovnané utkání. Ostatně jako vždycky proti českému týmu. Zápas znovu ukázal, že Česko je jedna z elitních hokejových zemí na světě.  

A jak byste se po hokejové stránce představil fanouškům, kteří vás neznají?
Rád bych řekl, že jsem komplexní hokejista, který může být týmu prospěšný v každé situaci. Myslím, že dokážu tvořit hru a umím vystřelit. V přesilovce rád hraji na střelecké pozici.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz