Patrik Urbanec je na čtrnáctidenní zkoušce mezi Tygry

Bílí Tygři mezi sebou v tomto týdnu přivítali nové jméno. Na čtrnáctidenní zkoušku dorazil pod Ještěd obránce Patrik Urbanec. Čtyřiadvacetiletý bek, který v sezoně 2013/14 slavil extraligový titul v dresu Zlína, zde zabojuje o smlouvu.

Odchovanec zlínského hokeje strávil většinu své dosavadní kariéry v domovském celku. V Zlíně prošel mládežnickými kategoriemi a v sezoně 2012/13 debutoval v A-týmu. Ve stejném ročníku si zahrál také na mistrovství světa hokejistů do 20 let. O rok později už se stal stálým členem prvního mužstva a pomohl tak Zlínu k titulu.

Na východě Moravy působil až do sezony 2015/16, načež se přesunul do Vítkovic, s nimiž si zahrál také v Champions Hockey League. V minulém ročníku ho však stíhala zranění, a tak naskočil pouze do devatenácti extraligových zápasů a do dalších dvou ve WSM lize v dresu Havířova.

Nyní se pokusí během čtrnácti dnů přesvědčit o svých kvalitách v Liberci. “Dostal jsem příležitost ukázat, co ve mně je. V následujících dvou týdnech se v trénincích a zápasech pokusím zaujmout trenéry, abych zde mohl pokračovat,” prozrazuje mladý obránce.

První dojmy z nové organizace má dle svých slov pouze pozitivní. “Veškeré zázemí tu je na špičkové úrovni, s lepším jsem se ještě osobně nesetkal,” hlásí Urbanec, a s úsměvem uzavírá: “Bílí Tygři byli vždy skvěle kondičně připraveným týmem, proti kterému se hrálo nesmírně těžce. Bylo by rozhodně příjemnější nastupovat v jejich řadách!”

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient