Pátek 13. července skončil pro dvacetiletého mladíka pobytem v policejní cele

(Aktualizováno před )

V průběhu večera popíjel se svým 36 letým kamarádem v jednom z restauračních zařízení v Liberci. Jakmile se oba muži shodli na tom, že už mají dost, krátce po druhé hodině ráno zamířili z hospody do bytu staršího z nich. Společensky unavený 36 letý Liberečan se po příchodu domů odebral ke spánku, zatímco mladší využil situace. Na stolku spatřil ležet klíčky od vozu a rozhodl se vyrazit domů o něco pohodlnějším způsobem, než po svých. V alkoholovém opojení se pranic nezaobíral tím, že nemá řidičské oprávnění, že je pod vlivem alkoholu, a že mu vozidlo kamarád nesvěřil. O několik chvilek později nastartoval a vyrazil nočním městem domů. Stalo se to, co se dalo očekávat.

Po několika ujetých metrech mladík nezvládl na mokré vozovce klikatící se Vratislavicemi řízení a naboural do svodidel. Neoznámil dopravní nehodu a nesetrval na místě do příjezdu dopravní policie. Namísto toho pokračoval dále. Ne daleko. Hlídka obvodního oddělení Vratislavice, provádějící běžnou hlídkovou činnost, spatřila přijíždět ke svému stanovišti poškozený osobní vůz. Utržený nárazník a poškozený světlomet předznamenal budoucí kontrolu. Policisté vyrazili za bouraným osobákem. Modré majáčky zablikaly a mladík kupodivu rychle zareagoval. Vozidlo však odstavil přímo uprostřed vozovky. Policisté si byli jisti, že něco není v pořádku. Na výzvu k předložení dokladů mladík reagoval jen tím, že ukázal doklad totožnosti. Řidičské oprávnění nevlastnil a doklady od vozidla také neměl. Přišla na řadu dechová zkouška. Přístroj ke zjišťování alkoholu v dechu vykázal hodnoty atakující škálu 1,9 promile.

Vozidlo tvořící překážku v silničním provozu bylo odtaženo a mladík z Liberce byl eskortován do policejní cely. Policisté mu následujícího dne sdělili ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz