Pastrňák zářil, prohře však nezabránil

Gólem a dvěma asistencemi přispěl útočník David Pastrňák do statistik zápasu Boston – Winnipeg. Ani to však nepomohlo, aby jeho klub získal dva body. Nakonec musel Bostonu stačit bodík za prohrané nájezdy po remízovém stavu 3:3.

Dvaadvacetiletý reprezentant nejdříve v 10. minutě nahrával Bergeronovi na úvodní gól zápasu. Poté minutu a půl před koncem první třetiny svou brankou zvyšoval na 2:1. Winnipeg však dokázal na chvíli skóre otočit ve svůj prospěch. Až v 51. minutě přihrál Pastrňák opět Bergeronovi na vyrovnávací gól. V samostatných nájezdech však už náš hokejista úspěšný nebyl, nevedlo se ani jeho spoluhráčům. Naopak winnipegský Connor vyzrál na bostonského brankáře a hosté mohli spokojeně opustit halu „Medvědů“.

V kanadském bodování je Pastrňák na 13. místě s 59 body (28+31). Mezi střelci je devátý v pořadí.
Jeho Boston je ve Východní konferenci na 6. místě.

Z českých hráčů v noci bodoval ještě Jakub Voráček. Zápas New York Rangers – Philadelphia skončil hubeným výsledkem 0:1. Přitom gól Lindbloma, na který nahrával Voráček, přišel už ve druhé minutě utkání, takže se zdálo, že to bude zápas bohatý na góly…

Zatímco v předešlých sezonách patřil Voráček k nejlepším nahrávačům kanadsko-americké ligy, letos zatím na ty nejlepší nemá. Po dnešní noci je až na 45. místě, když asistoval u 29 branek.