Pastrňák s Krejčím zářili, pomohli Bostonu k výhře

(Aktualizováno před )

Bostonští útočníci David Pastrňák a David Krejčí jsou ve skvělé formě. Už ve čtvrtém zápase v řadě dokázali bodovat.

Včera jejich výkon však byl jednoznačně z těchto utkání nejlepší. Pastrňák dal Arizoně jeden gól a na další dva přihrával, Krejčí třikrát asistoval. “V takových zápasech exceluje. Když má čas a prostor, zpomalí hru a vidí všechno rychleji než kdokoli jiný. Pak přihraje v okamžiku, kdy už to vypadá, že z toho nic nebude. Dneska to předvedl a přesně to jsme potřebovali. Řekněme si na rovinu, že od těchto hráčů potřebujeme, aby každý večer patřili k nejlepším. To se jim v poslední době daří,” uvedl trenér Bruce Cassidy na adresu Krejčího.
Kvůli zranění Patrice Bergerona se právě Krejčí přesunul do prvního útoku k Pastrňákovi a Bradovi Marchandovi. “Je to zábava, jsou to dva světoví hráči. Hodně vám to ulehčují. Jen musím být ve správnou dobu na správném místě a pak už mě puk najde sám. Jsem rád, že s nimi hraju a že pomáháme mužstvu vyhrávat,” podotkl Krejčí.
I Pastrňák si pochvaloval spolupráci se svým krajanem, který v noci nastoupil do 800.tého zápasu v NHL. “V útoku s Krejčím si musíte najíždět k brance, je to skvělý tvůrce hry. Nejdřív přihraje jednomu hráči, pak druhému, třetímu a teprve potom střílí. Určitě by měl víc zakončovat, protože má záludnou střelu. March a já pak dáváme více gólů, protože hráči typu Krejčího tvoří hru a rozdávají přihrávky,” uvedl “Pasta”.

Boston potřetí za sebou vyhrál a díky tomu se ve své Východní konferenci vyšvihl na páté místo.

V kanadském bodování je David Pastrňák na 9. místě s 38 body (21 branek + 17 asistencí). David Krejčí se nachází na 67. příčce s 26 body (4+22). Kanadskému bodování kraluje dvojice z Colorada Mikko Rantanen (52) a Nathan MacKinnon (47).

- reklama -

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz