Paroubek, Rath, Drahoš či Kratina. Chtějí vstoupit do Senátu

(Aktualizováno před )

Senátní volby se pomalu blíží (5. a 6. října), a tak kandidáti do horní komory parlamentu už o sobě dávají vědět.

Mezi zajímavá jména určitě patří letošní neúspěšní kandidáti na prezidenta – Jiří Drahoš, Marek Hilšer, Pavel Fischer a Jiří Hynek. Posledně jmenovaného stejně jako u prezidentských voleb nominují Realisté. Pavla Fischera bude podporovat ODS. Jiří Drahoš bude mít dokonce za svými zády oporu čtyř stran – KDU-ČSL, TOP 09, Zelení a hnutí STAN. Kromě Hynka, který bude kandidovat v Chrudimi, se ostatní tři budou ucházet o voličovu přízeň v Praze.

Dostat se do Senátu a obnovit tak svoji politickou kariéru se pokusí Jiří Paroubek a David Rath. Bývalý předseda ČSSD Paroubek se chtěl vrátit do politiky právě přes tuto stranu, ale vedení to zamítlo. Nakonec to ale vypadá, že bude mít zastání u předsedy sociálních demokratů Jana Hamáčka a místopředsedy Jiřího Zimoly, takže by se přece jenom mohl znovu ukázat ve volbách v oranžových barvách.
To David Rath se do ČSSD vrátit nechce (A ani o to strana nestojí…). Prý dostal několik nabídek, vybral si tu od České suverenity. Kandidovat bude v Litoměřicích, Paroubek případně v Ostravě.

Sportovního ducha by rádi do senátních lavic přinesli trenér rychlobruslařky Martiny Sáblíkové Petr Novák a bývalý hokejista Vladimír Martinec. Novák bude kandidovat v Chrudimi za hnutí ANO. I Martinec se bude ucházet o senátorské křeslo v tomto městě. Do boje ho vysílá SNK ED.

Z herecké branže se bude pokoušet o post senátora např. Vladimír Kratina a to v Praze za ODS.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz