Pardubický florbalový tým posílí Ondřej Hušek

(Aktualizováno před )

Dosud se ve spojitosti s elitním mužským týmem Pardubic mluvilo pouze o oslabeních kádru, nyní Sokol hlásí první posílení. Na přestup přichází z Chodova obránce Ondřej Hušek, jenž poslední sezonu nastupoval v Národní lize v dresu Náchoda. „Ještě jsem neokusil tempo Tipsport Superligy, a proto jsem se rozhodl nabídku přijmout, rád bych se během zápasu poměřoval s nejlepšími českými hráči,“ těší se Hušek.

Ondřej Hušek začínal s florbalem v Náchodě, kde postupně prošel všemi kategoriemi. Na poslední půlrok v juniorech se přesunul na hostování do Tatranu Střešovice, kde měl možnost být u zisku titulu v tehdejší G2 lize. V létě 2016 přestoupil do kádru Chodova, kde poprvé přičichl k elitnímu florbalu a bojoval o místo v sestavě, nakonec ale ne příliš úspěšně. Proto využil střídavého startu do Královských Vinohrad, ale jelikož byl v maturitním ročníku a náročné dojíždění se jen těžko dalo skloubit se školou, rozhodl se přesunout zpět do Náchoda. S týmem mužů se mu povedlo dvakrát během dvou let postoupit, za což je velice rád. „Ondra podával v dresu Náchoda velmi dobré a stabilní výkony, pro nás je to zajímavý hráč na posílení kádru. Rozhodně v něm vidím velký herní potenciál a věřím, že se mu jej u nás podaří naplno prodat a stane se stálým členem základní sestavy,“ říká o nové tváři pardubického týmu hlavní trenér Ladislav Štancl.

„I když hrál poslední sezónu za Náchod, tak byl hráčem Chodova, má tedy i zkušenosti z TOP klubů u nás. I to hrálo pro to, abychom Ondru oslovili s možností hrát u nás,“ nastínil důvody získání Huška, který v poslední sezoně nastoupil v Národní lize a následné baráži o 1. ligu ke třiceti dvěma zápasům, v nichž posbíral devětapadesát kanadských bodů za 22 branek a 37 asistencí.

„Domluvili jsme se na stejném režimu jako s ostatními, kteří buď studují nebo teprve budou studovat v Praze. Aspoň jich bude dojíždět více a cesty tak budou utíkat přece jen trochu rychleji,“ říká Štancl a Hušek ho doplnil: Během sezony bych se měl účastnit v Pardubicích tří tréninků, další tréninky budu mít individuálně. Jak moc těžké to bude skloubit se školou a prací ukáže až průběh sezóny.“

„Můj přestup se zrodil relativně rychle. Po sezoně mě kontaktoval Martin Zozulák, zda bych měl zájem přestoupit do Pardubic. Následující týden jsme se dohodli na společné schůzce, na které mi trenéři nastínili, jaké plány se mnou mají,“ popsal nový člen obranných řad Sokola, jak se vše seběhlo. „V Náchodě jsem byl po celou sezonu spokojen a neměl jsem v ejím průběhu důvod ke změně. Nyní bych se ale rád co nejdříve začlenil do pardubické sestavy, abych mohl být týmu prospěšný.“ dodává nový sokolský bek.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz