Pardubické trápení nemá konce. Ani v derby s Hradcem se perníkáři neprobrali

(Aktualizováno před )

BK Mladá Boleslav – Oceláři Třinec 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Vypadá to, že porážka Třince v Hradci byla jen výjimka a teď se Oceláři opět vrací do vítězného laufu. Tentokrát to odnesla Mladá Boleslav.

Branky a nahrávky: 24. Vondrka (Kotvan) – 13. Christov (Dravecký, Š. Novotný), 29. Dravecký (Christov, Kundrátek), 58. Svačina, 60. Polanský (Martin Růžička, Matyáš). Rozhodčí: Bjälkander (Švéd.), Bejček – Pešek, Ganger. Vyloučení: 2:3, navíc L. Pabiška (M. Boleslav) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3122.

HC Vítkovice – HC Litvínov 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Nejhorší formu vedle Pardubic mají nyní i Vítkovice, které popáté za sebou prohrály. Díky první čtvrtině soutěže se pořád drží v popředí, ale při vyrovnanosti tabulky by případné prohry mohly ostravské hráče posouvat rychle o příčky níže. Největším problémem je pro Vítkovice v současné chvíli ofenzíva, už podruhé za sebou Ostraváci neskórovali.
“Odehráli jsme špatně první třetinu, pak už se to těžko nahánělo. Litvínov byl v první třetině bruslivější, měl víc energie, šancí a zaslouženě vedl 2:0. Ve druhé třetině jsme strávili více času v útočném pásmu, ale budu se opakovat, je tam nedůraz v brankovišti a možná větší klid na hokejkách. S tím souvisí i přesilovky,” řekl vítkovický kouč Jakub Petr.

Branky a nahrávky: 7. Válek, 9. F. Lukeš, 40. J. Mikúš (Ščotka, Kašpar). Rozhodčí: Obadal, Šír – Kis, Rampír. Vyloučení: 4:7, navíc Olesz (Vítkovice) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4599.

Piráti Chomutov – HC Olomouc 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2 – 0:0)

Chomutovští hokejisté po delší době vyhráli a už jim chybí jen bod, aby předhonili Pardubice a konečně se po dlouhé době odlepili z posledního místa. Pro Olomouc to je jistě po čtyřech vítězných zápasech nečekaná ztráta bodu. Nadále si však udržuje čtvrté místo.

Branky a nahrávky: 31. Dietz (Sklenář, Klima), 41. Koblasa (V. Růžička ml., T. Svoboda), 44. J. Stránský (Tomica), rozhodující nájezd V. Růžička ml. – 33. Jaroměřský (Nahodil), 48. Jergl (Ostřížek), 50. Jergl (Dujsík, Konrád). Rozhodčí: Hejduk, T. Veselý – Malý, D. Klouček. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3134.

HC Plzeň – Energie Karlovy Vary 6:3 (3:2, 1:1, 2:0)

V západočeském derby sice čerstvá posila Jan Kovář přispěl jen jednou přihrávkou, zastoupili ho však jeho spoluhráči, kteří nováčkovi z lázeňského města nasázeli šest branek.

Branky a nahrávky: 3. P. Straka (Kodýtek, Čerešňák), 10. Indrák (Gulaš, Jan Kovář), 20. Allen (Stach, Kratěna), 24. Kracík (Čerešňák, Stach), 53. Gulaš (Pulpán, Kodýtek), 55. P. Straka – 7. T. Rachůnek, 8. Šenkeřík (T. Mikúš, O. Beránek), 24. Gríger (T. Rachůnek, Flek). Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Špringl, Zavřel. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 6222.

Berani Zlín – Kometa Brno 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)

I do Zlína přijela nová brněnská formace Plášek, Erat, Plekanec. Tentokrát se sice neprosadila, ale nijak to nemuselo Kometě vadit, protože ostatním lajnam se dařilo natolik, že výhrou přispěli k tomu, že se Brno vrátilo do první šestky.
“Zaprvé musím poděkovat fanouškům za to, že bylo vyprodáno, zápas se nám ale hrubě nepovedl. Kluci toho měli plné zuby, Kometa byla jasně lepší ve všem. Nemohli jsme si sice přát lepší vstup do utkání, ale někteří neunesli, že hrají s Kometou. Musí se nad tím zamyslet, bylo to strašné z jejich strany,” podotkl zlínský lodivod Martin Hamrlík.

Branky a nahrávky: 1. Ondráček (Kubiš, Fořt) – 5. Horký (Mallet, J. Hruška), 13. Dočekal (Štencel, O. Němec), 35. Dočekal (L. Čermák, Köhler), 36. Mueller (P. Holík, O. Němec). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – O. Polák, V. Hanzlík. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 7000 (vyprodáno).

Bílí Tygři Liberec – Sparta Praha 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Liberec má letos obzvlášť silný kádr, o čemž se včera přesvědčila i pražská Sparta. “Byl to vyrovnaný zápas s velmi těžkým soupeřem. Sparta do utkání výrazně vstoupila, chtěla být agresivní a hrát na kotouči. My jsme s tím měli ze začátku trochu problémy, ale i za vyrovnaného stavu jsme zápas začali stejným úsilím a nasazením překlápět na naši stranu. Pomohli jsme si dvěma góly z přesilovek a zápas vyhráli,” řekl liberecký kouč Filip Pešán.

Branky a nahrávky: 12. M. Kvapil (Filippi, Lenc), 35. Birner (M. Kvapil), 50. Redenbach (Šmíd), 60. J. Vlach – 53. Buchtele (P. Vrána, Blain). Rozhodčí: Hodek, Hribik – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. Diváci: 7111.

Dynamo Pardubice – Hradec Králové 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Už třicet sedm dní čekají Pardubice na výhru! Jestli jejich hráči doufali, že se vzchopí v derby s Hradcem Králové, tak se zmýlili. Soupeř jim nedal sebemenší šanci a dokázal, že zaslouženě mají na svého rivala náskok 28 bodů.
“Dnes se ukázalo, že hraje mužstvo, které je v pohodě a natrénované, s mužstvem, které je v útlumu. Měli jsme pouze jeden útok, který byl schopný soupeři rychlostně konkurovat. A od toho se hra odvíjí. Ve druhé třetině nás soupeř zatlačil a naši beci přišli o spoustu sil, což se projevilo i ve třetí třetině, kdy jsme inkasovali góly,” podotkl pardubický trenér Ladislav Lubina, který zatím tedy po svém nástupu na střídačku marně čeká na úspěch.

Branky a nahrávky: 3. Kusý (Machala) – 29. Koukal (Smoleňák, Bezúch), 41. M. Chalupa, 47. R. Pavlík (Rosandič, Dragoun), 59. Vincour. Rozhodčí: R. Svoboda, A. Jeřábek – J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 5:3, navíc Cardwell, Hrabal (oba Pardubice) oba 10 min. Bez využití. Diváci: 10.194 (vyprodáno).