Pardubice už nechtějí zažít hororovou sezonu. Na východ Čech přichází bývalý švédský reprezentant

(Aktualizováno před )

Na loňskou sezonu by rádi hokejové Pardubice co nejrychleji zapomněly a to nejlépe tím, že se budou od začátku pohybovat co nejdále od spodku tabulky. Loňský ročník extraligy jim vůbec nevyšel a to je řečeno velmi mírně… Hned po prvních kolech se usadily na posledním místě a i přes změnu trenérů i hráčského kádru na něm zůstaly až do konce sezony. Naštěstí pro ně se jim povedla baráž a zůstaly tak mezi elitou.

V kádru došlo přes léto k několika změnám. Novou posilu však Východočeši přivedli i těsně před začátkem nového ročníku. Včera v Pardubicích podepsal roční smlouvu bývalý švédský reprezentant Johan Harju.

„Jsem moc rád, že přichází dobře vybavený bruslař s kvalitní střelou, který bude díky svým fyzickým parametrům silný nejen na puku, ale i na brankovišti,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva Dynama Martin Sýkora na klubovém webu. „Celé to bylo velmi rychlé. Určitě pomohlo i to, že u nás hraje jeho krajan Oscar Eklund, se kterým byl v kontaktu,“ dodal Sýkora.

Třiatřicetiletý Harju se účastnil dvou světových šampionátů – 2009 a 2010. V sezoně 2010/11 si v deseti utkáních vyzkoušel NHL (Tampa Bay). Předešlých pět sezon působil v týmu Lulea HF, kde byl dva roky i kapitánem.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz