Pardubice podpoří péči o travnaté plochy

(Aktualizováno před )

Sportovní kluby a tělovýchovné jednoty v Pardubicích budou mít péči o travnaté sportovní areály nyní o něco jednodušší. Město totiž v rámci Programu podpory sportu vyčlenilo dotaci ve výši 1 milionu korun, který je určen na nákup technického vybavení a který má zejména sportovním klubům pomoci s bezproblémovým provozem areálů.

Tematický program je určen všem subjektům, které se starají o travnaté sportovní plochy na území města Pardubic. „Naším cílem je prostřednictvím této podpory předejít tomu, aby sportovní areály na území města skončily v zanedbaném stavu jen proto, že sportovní kluby či jiní správci těchto areálů nemají někdy dostatek finančních prostředků potřebných pro jejich údržbu. Většinu financí, které mají k dispozici, totiž často využijí na pořízení různých pomůcek a náčiní a nemohou si pak dovolit technické vybavení nezbytné pro bezproblémový provoz areálu,“ popisuje účel grantu náměstek primátora zodpovědný pro sport Jakub Rychtecký s tím, že tyto sportovní plochy nevyužívají jen děti, ale jsou určeny pro všechny věkové kategorie.

Jednou z podmínek dotace přitom je, aby sportovní kluby, tělovýchovné jednoty či další jiné subjekty, které mají na starost údržbu pardubických sportovních ploch, dotační peníze investovaly do nákupu travních sekaček. „Maximální výše dotace na jeden klub může činit 100 tisíc korun a může být za ni pořízen maximálně jeden stroj. Po žadatelích chceme také doložit provedení poptávkového řízení, vyžadujeme i minimální spoluúčast klubů a jednot ve výši 30 procent,“ vypočítává některé z parametrů výzvy náměstek Rychtecký.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz