Pardubice nadále válí. Zbrojovka se nemůže rozjet

(Aktualizováno před )

Za největší favority druhé ligy byly před sezonou považováni Jihlava a Brno. Sice máme za sebou teprve sedm kol, přesto v obou klubech moc nadšení netryská.

Jihlava prohrála v Hradci Králové a kvůli tomu ztratila kontakt s prvními Pardubicemi. “Pro nás toto utkání představuje velké ponaučení a výstražně zdvižený prst. Takto defenzíva nepracuje, takových chyb a nedůsledností se musíme vyvarovat. Přesto si myslím, že hráči dnes utkání odmakali,” snažil se najít pozitiva jihlavský kouč Radim Kučera.

Zmiňované Pardubice si stále drží jako jediní ve druhé lize neporazitelnost. Je to nejenom díky skvělé defenzívě (jen tři obdržené góly), ale také se jí začalo dařit v útoku. Po minulé vysoké výhře nad Sokolovem (4:0) si nyní vyšláply na Vítkovice (3:1). „Jsme spokojení. Kluci podali kvalitní a bojovný výkon, především v prvním poločase,“ řekl k duelu pardubický trenér Jaroslav Novotný. „Trochu nám zatrnulo, když domácí srovnali na 1:1, ale pak jsme rychle vedli o dva góly,“ dodal Novotný.

Na druhou příčku se po třech výhrách v řadě vyšplhala Dukla Praha, která si doma lehce poradila s Vlašimí (4:0). “Dneska jsme měli v sestavě více kreativních hráčů, abychom byli silní v kombinaci, a myslím si, že to na předvedené hře bylo vidět. Samozřejmě jsem šťastný, že jsme dali 4 góly, ale myslím si, že by se naše produktivita mohla zvedat podobně jako výkon. Jsem rád, že jsme se před zápasy s Pardubicemi a Ústím naladili a nyní budeme mít spolu s realizačním týmem 14 dní na to, abychom na hráče zatlačili. Hráči zaslouží pochvalu, ale nesmíme polevit,” podotkl trenér Dukly Roman Skuhravý.

Nečekaně se stále v popředí tabulky (3. místo) drží Žižkov Praha. Ze hřiště šikovného nováčka z Líšně si pražští fotbalisté přivezli remízu 3:3. Brněnský tým se díky vyrovnávacímu gólu dvě minuty před koncem udržel v první polovině tabulky (7. místo).

V nejlepší osmičce je ještě čtvrtá Jihlava, pátý Hradec Králové, šesté Ústí nad Labem a osmá Zbrojovka Brno, která se stále nemůže rozjet k vítězné sérii, která by jí dostala do horních pater tabulky. Z posledního víkendu byla ráda za remízu v Třinci. „Byť se mi tomu nechce věřit, pořád pokračuje ten náš trend. Hráči nastoupí do utkání, bojí se hrát, ze strachu vznikají ztráty míčů a soupeřovy brejky. Nepředvedli jsme takřka žádný výkon a celkově můžeme být rádi za bod,“ uvedl brněnský kouč Pavel Šustr.

7. kolo druhé fotbalové ligy:

Hradec Králové – Jihlava 4:2 (1:1)
Branky: 14., 82. a 88. Vlkanova, 66. Prekop – 7. Klobása, 84. Koubek. Rozhodčí: Zelinka – Paták, Mikeska. ŽK: Javůrek, Vedral, Fortelný (všichni Jihlava). Diváci: 888.

Vítkovice – Pardubice 1:3 (1:3)
Branky: 22. Zorvan – 6. Solil, 26. Jeřábek z pen., 28. Čelůstka. Rozhodčí: Denev – Batík, Mojžíš. ŽK: Surzyn, Mikula, Suchan, Cverna – Hlavatý, Miker. Diváci: 683.

Dukla Praha – Vlašim 4:0 (2:0)
Branky: 32. a 60. Holík, 34. González, 87. Jakab. Rozhodčí: Hocek – Kubr, Hurych. ŽK: Blecha (Vlašim). Diváci: 783.

Třinec – Brno 1:1 (0:0)
Branky: 52. Akulinin – 63. Černín. Rozhodčí: Cihlář – Hájek, Šimáček. ŽK: Šural, Černín (oba Brno). Diváci: 722.

Chrudim – Vyšehrad 3:2 (2:0)
Branky: 6. Vašulín, 24. vlastní Šandera, 59. Kesner – 67. Pouček, 73. Verner z pen. Rozhodčí: Marek – Myška, Matoušek. ŽK: Rybička, Froněk, Sulík – Žežulka, Švejdík, Laňka. Diváci: 1120.

Sokolov – Prostějov 1:1 (0:1)
Branky: 68. Machuča – 9. Píchal. Rozhodčí: Hanousek – Kříž, Váňa. ŽK: Čihák, Machuča, Štípek – Pernackyj, Biolek, Lutonský, Bréda, Píchal, Kroupa, Rolinc. ČK: 90.+3 Čihák – 47. Pernackyj. Diváci: 540.

Líšeň – Žižkov 3:3 (1:1)
Branky: 27. a 88. Machálek, 49. Jeřábek – 32. Bazal, 65. Gil, 70. Čapek. Rozhodčí: Vojkovský – Paták, Lakomý. ŽK: Šustr, Hladík, Hlavica, Jeřábek – Diviš. Diváci: 1528.

Varnsdorf – Ústí nad Labem 0:3 (0:2)

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz