Pardubice čekají v přípravě kvalitní soupeři. Přijedou Jekatěrinburg s Davosem

(Aktualizováno před )

Jedenáct přípravných zápasů čeká před sezonou na pardubické hokejisty. „Musím říct, že se nám podařilo zajistit opravdu kvalitní soupeře. Čekají nás dva dobře obsazené turnaje, navíc oba prakticky odehrajeme doma. S naplánovanými utkáními pro letošní rok jsem zkrátka spokojený,“ říká hlavní trenér Miloš Holáň.

Pardubice se střetnou v létě např. s Jekatěrinburgem hrajícím KHL či švýcarským Davosem. V té době by už rád měl trenér z větší části kompletní tým. Zatím však spíše počítá ztráty…„Mrzí mě odchody některých hráčů. Neudrželi jsme Tomáška, jehož jsem považoval za prvního centra, nejspíš odejde Kaut, opustili nás Ščotka s Jánem Sýkorou… Ale takový je hokej. Musí za to vzít jiní,“ podotýká Holáň.
Nahradit by je mohl třeba Miloš Bubela, který hrál v minulé sezoně v Bánské Bystrici. “S Milošem Bubelou počítáme do prvních dvou formací. Vsázíme na jeho univerzálnost, primárně chceme, aby hrál středního útočníka,” říká předseda představenstva a generální manažer Dušan Salfický.
Bubela už je na sezonu v Pardubicích natěšený. “Cítil jsem důvěru, že klub má jasnou představu, na kterou pozici mě chce. Chce tým omladit, Pardubice jsou město, které žije hokejem, s nádhernou desetitisícovou arénou, na to se nejvíce těším!“ řekl po podpisu smlouvy pětadvacetiletý útočník.
Nebude to samozřejmě jediná posila “perníkářů”, další konkrétní jména však zatím klub nepředstavil.

První přípravné utkání odehraje HC Dynamo Pradubice 26. července, kdy se na domácím stadioně střetne s libereckými Bílými tygry. Za dalších pět dní je čeká v Chomutově utkání se zmiňovaným Jekatěrinburgem.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz