Panevropský půlmaraton zná své vítěze

(Aktualizováno před )

V sobotu 18. srpna se konal v dopoledních hodinách jubilejní 10. ročník Panevropského půlmaratonu. Do cíle v horní části náměstí Míru doběhl první závodník těsně po 12. hodině. Cekově v něm s přehledem zvítězil časem 1:15:23 Jiří Voják (Mílaři Domažlice), který druhému Štěpánu Boháčkovi utekl o 5 minut a 32 sekundy. Na bronzovém stupínku nakonec v celkovém pořadí stanul německý závodník Dirk Hohmann s časem 1:21:40.

Mezi ženami, kterých se na startu závodu objevilo 37, obhájila loňské vítězství Němka Brigitte Frenzel, která doběhla v čase 1:34:45 na celkovém 20. místě. Druhou ženou v pořadí byla loni 3. Tereza Malá z Meclova, které rozhodčí naměřili čas 1:42:19 a třetí mezi ženami skončila s časem 1:44:17 Němka Tanja Neuwerth. Z celkově přihlášených 137 závodníků (96 mužů a 41 žen) se jich na start nedostavilo 9 (5 mužů a 4 ženy) a do cíle závodu ve velkém horku nedorazili 3 (2 muži a 1 žena). Vzhledem k dlouhodobě panujícímu horkému počasí si každý ze závodníků, který doběhl do cíle zaslouží velký obdiv.

Jak už je u tohoto tradičního závodu zvykem, i letos byla jeho organizace na vysoké úrovni, vše proběhlo hladce a bez problémů. Že se i díky tomu stává stále oblíbenějším potvrdil i jeho vítěz, který řekl, že pokud mu zdraví a další případné okolnosti dovolí, velmi rád se zúčastní i příštího ročníku.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz