Osmnáctka zvládla souboj s Finy, prodloužení rozsekl hokejista Tygrů Michal Teplý

Česká reprezentace do 18 let po dvou úvodních porážkách na Hlinka Gretzky Cupu konečně zabrala. V souboji o třetí místo ve skupině zdolala Finsko 4:3 po prodloužení, o čemž rozhodl v nastaveném čase Tygr Michal Teplý.

Češi vinou proher se Spojenými státy a s Ruskem přišli o šanci zahrát si na turnaji semifinále a v zápase s Finskem tak šlo o přímý souboj o to, kdo si zahraje o celkové páte místo a kdo bude odsouzen k utkání o sedmé místo. Narazily na sebe soupeři, kteří neměli na svém kontě ani jediný bod, tým trenéra Hadamczika dokonce před zápasem s Finy nevstřelil ani gól.

Tato nepříznivá bilance však v závěrečném skupinovém duelu vzala za své po necelých sedmi minutách. Martin Hugo Haš pálil z levého kruhu a o brankovou konstrukci zapadl puk do sítě. Mužík mohl o chvíli později zvýšit, ale v dobré pozici minul. Srovnat mohl Simontvail, toho však vychytal Malík. Přesto se Finsko před koncem prvního dějství dočkalo gólu.

V poslední minutě tečoval v přesilové hře Miettinen na hraně brankoviště nahození od modré a český gólman nedokázal na změnu směru zareagovat. Hned po změně stran si naši mladíci vytvořili velký tlak a několikrát prověřili brankáře Piiroinena, ten však svůj tým držel. Přesto ve 33. minutě znovu kapituloval, když Pytlík zpoza branky našel volného Beránka a ten uklidil kotouč do šibenice.

Také na druhý český gól Finové zareagovali. Ve 48. minutě Kokkonen dostal kotouč na levém kruhu a přesnou ranou zápěstím nedal Malíkovi šanci. Za dvě minuty Hadamczikův výběr znovu vedl, když Mužík využil zaváhání finské defenzivy, sjel si před brankáře a uklidil kotouč k bližší tyči. Za minutu ale bylo opět srovnáno, Pärssinen totiž projel obranou a zblízka bekhendem procedil puk za Malíkova záda.

Dramatický zápas tak muselo rozhodnout až prodloužení. V něm po 69 sekundách přišel čas Michala Teplého, který dostal kotouč na pravé straně a propálil vše, co mu stálo v cestě, čímž odstartoval českou radost.

Osmnáctka si tak na Hlinka Gretzky Cupu po třetím místu ve skupině zahraje o celkovou pátou příčku. Půjde o pěkně ostrý souboj, v cestě totiž bude Čechům stát Slovensko. Podaří se našim mladíkům i s Tygry Teplým a Žůrkem uspět? Utkání se odehraje v noci z pátka na sobotu.