Oslavy jubilejního výročí zlínského hokeje pokračují

(Aktualizováno před )

V lednu 2019 to bude přesně 90 let, kdy se ve Zlíně uskutečnilo první hokejové utkání. Klub PSG Berani Zlín plánuje v rámci oslav ocenit bývalé hráče, kteří se zasloužili o četné úspěchy zlínského hokeje.

V letošní sezoně se klub PSG Berani Zlín rozhodl ocenit tři hokejisty zlínské minulosti. Již v srpnu byli přizváni bývalí hráči, funkcionáři a trenéři a sestavili seznam 18 jmen, které považují za nejvýznamnější. K výběru významných hráčů byli přizváni bývalí hráči, funkcionáři a trenéři, kteří vybrali celkem 18 bývalých významných hráčů. Tito hráči byli rozděleni do tří generací. Z každé této generace bude vybrána jedna osoba, jejíž dres bude v průběhu sezony slavnostně vyvěšen pod strop Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. Samotný výběr provedou žijící členové Síně slávy s přispěním fanouškovského hlasování (jeden hlas). Fanoušci budou moci hlasovat jeden týden přes facebookové stránky PSG Berani Zlín a anketu Zlínského deníku, mediálního partnera klubu.

V první generaci, která se věnovala hráčům od 50. až po počátek 70. let byl fanoušky i zástupci pomyslné Síně slávy zvolen pan Bohumil Kožela. Jeho dres č. 9 byl slavnostně vyřazen při zápase s HC ŠKODA Plzeň. V druhé generaci do konce 80. let byl vybrán vynikající obránce a kapitán Miloslav Sedlák.

Tento týden bude pokračovat hlasování o druhé významné generaci zlínského (resp. gottwaldovského) hokeje. Nyní se zabývající druhou polovinou sedmdesátých let a lety osmdesátými.

Nominovanými hráči jsou Jaroslav Balaštík, Petr Čajánek, Roman Hamrlík, Petr Leška, Roman Meluzín a Josef Štraub.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz