Oslavy 60. výročí Výstaviště Flora Olomouc pokračovaly letní etapou

(Aktualizováno před )

Šest nápaditých zastavení centrální expozice „Rozkvetlá léta“ v pavilonu A, nové trendy ve svatební floristice, laboratoř experimentální botaniky, záplava voňavých květin právě vrcholícího léta, večerní prohlídka, odborný i zábavný program, Vyznání růžím či letní zahradnické trhy. To je jen výčet z náplně právě ukončené letní etapy květinové a zahradnické výstavy Flora Olomouc.

Za letní etapou květinové a zahradnické výstavy Flora Olomouc se pro letošní rok zavřely brány olomouckého výstaviště. Oslavit 60. výročí Flory přišlo na 20 tisíc lidí, vždyť právě letní etapou před šedesáti lety vznikla značka Flora. „Návštěvnost oproti loňskému roku mohla vlivem tropických teplot klesnout téměř o 20 procent,“ komentovala údaj o návštěvnosti mluvčí výstaviště Michaela Nováková.

Návštěvníci olomouckého výstaviště si o víkendu nenechali ujít především hlavní expozici „Rozkvetlá léta“ v pavilonu A. Každá z šesti pilířů výstavy měla své poslání a zastupovala jedno z desetiletí Flory. Hojně byl navštěvován i pavilon E, kde se snoubila svatební floristika s elegantními svatebními šaty či naleštěnými veterány. Také pavilon H, jehož prostory se po dobu čtyř výstavních dnů proměnily v laboratoř experimentální botaniky, minikino i v galerii fotek rostlin. Návštěvníci zde sami mohli pod mikroskopy a zvětšovacími skly spolu s odborníky sledovat např. pohyb či komunikaci rostlin.

„Letní etapou pokračovaly oslavy 60. výročí Výstaviště Flora a naším cílem je, abychom v připomínce významného jubilea Flory společně s veřejností pokračovali. Například při další podzimní etapě věnované výročí republiky, v rámci akcí Dnů evropského dědictví a v nepolední řadě při závěrečném galakoncertu Michael Jackson Symphony, 4. listopadu v pavilonu A“, zve na další akce ředitel Výstaviště Flora Olomouc, Jiří Uhlíř.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz