Opilý rozhodčí si rok nezamává a ještě zaplatí tučnou pokutu

(Aktualizováno před )

Fotbalovou veřejnost vzrušila, pobavila či pohošila (nedhodící se škrtněte) událost z předešlého víkendu. V zápase krajského přeboru starších dorostenců mezi Berounem a Slaným se na pomezní čáře doslova potácel opilý asistent rozhodčího Milan Šefera. Několikrát dokonce upadl, přesto utkání odmával až do konce. Protože jeden z diváků natočil opilého rozhodčího na mobil a videonahrávka se dostala na sociální sítě, skandál byl na světě.

A disciplinární komise středočeského fotbalového svazu nemohla rozhodnout jinak než udělit Šeferovi přísný trest. na rok má zakázanou činnost a navíc musí zaplatit 40 tisíc korun. Potrestán byl i hlavní rozhodčí, který svého kolegu ponechal na lajně, i když měl pravomoc ho nechat vykázat.

„Rozhodčí se dnešního jednání nezúčastnili, byli řádně omluveni. V pondělí proběhlo mimořádné zasedání komise rozhodčích, kde všechny tři rozhodčí vyslechla. Od komise rozhodčích jsme měli dobré podklady, jak je potrestat. Je to čin naprosto ojedinělý,“ řekl novinářům předseda disciplinární komise Martin Havel. „Za dobu, co dělám v disciplinární komisi, jsem se s tím nesetkal. Poškozuje to jméno fotbalu, obzvlášť u mládeže. Když jsme viděli video, jak o tom dorostenci diskutují, to je něco strašného. Hlavní rozhodčí neměl vůbec připustit, aby tam ten asistent byl. Někomu by se zdálo, že hlavní za nic nemůže, ale může,“ dodal Havel.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz