Opavští kriminalisté opět úspěšně zasáhli do místní drogové problematiky

(Aktualizováno před )

Na konci měsíce června letošního roku byla široká veřejnost prostřednictvím médií informována o úspěšných objasněných případech kriminalistů Územního odboru Policie České republiky v Opavě, jenž každodenně systematicky pracují v tak zvaném toxi týmu a nyní přinášíme další realizované skutky trestné činnosti na úseku boje proti toxikománii a zneužívání návykových látek na Opavsku.

Tak například opavský policejní komisař Služby kriminální policie a vyšetřování zahájil trestní stíhání 30letého muže z Opavska jako obviněného ze spáchání zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Této trestné činnosti se dopouštěl opakovaně, i když v nedávné minulosti byl Okresním soudem v Opavě odsouzen za obdobný přečin k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, ze kterého byl podmíněně propuštěn na konci roku 2016, se zkušební dobou do září letošního roku. Obviněný muž ihned po svém propuštění začal opět prodávat pervitin, který v období od ledna roku 2017 do jara letošního roku poskytoval na Opavsku nejméně dvaceti odběratelům. Za své protiprávní jednání byl v těchto dnech opět Okresním soudem v Opavě pravomocně odsouzen k dalšímu nepodmíněnému trestu odnětí svobodu v délce tří let.

Dalším obviněným mužem z drogové trestné činnosti je 29letý muž z Opavy. Ten se v průběhu roku 2017 rozhodl pěstovat rostliny konopí setého, a to na polích poblíže polských hranic na teritoriu opavského okresu, které poté usušil a sušinu v podobě marihuany chtěl použít k výrobě masti. Na podzim loňského roku v místě svého trvalého bydliště neoprávněně zasadil osm desítek semen konopí setého a za pomocí speciální technologie spočívající v tak zvaném IN DOOR pěstebním stanu, při umělém osvětlení, při zabudované elektroinstalaci, vzduchové ventilaci, nutné vzduchotechniky a rovněž za použití dalších komponentů vypěstoval celkem 55 kusů rostlin o výšce od 60 do 120 centimetrů. Tyto skutečnosti byly zjištěny při domovní prohlídce, která byla provedena na základě rozhodnutí Okresního soudu v Opavě a při které byla zajištěna jak kompletní technologie pro výrobu marihuany, tak i bezmála sedm kilogramů sušené návykové látky obsahující účinnou látkou THC. Provedenými procesními úkony a výslechem obviněného muže bylo zjištěno, že ze sušiny chtěl následně vyrábět masti, k čemuž však nedošlo. I když se u výše uvedeného muže jedná o recidivu a na podzim roku 2017 byl rozsudkem Okresního soudu v Opavě odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobodu se zkušební dobou do října letošního roku, jeho trestní stíhání je vedeno na svobodě a jeho další případné protiprávní jednání je nadále v prověřování a ve vyšetřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz