Olomoucké volejbalistky udržely v boji s Brňankami čisté konto

(Aktualizováno před )

Ambiciózního a stále se posilujícího nováčka extraligy VK Brno hostily ve 12. soutěžním kole volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Utkání prvního se čtvrtým týmem tabulky nakonec skončilo hladkým třísetovým vítězstvím vysokoškolaček, které tak zůstávají v nejvyšší domácí soutěži nadále neporažené.

V olomoucké hale se sice v týmu hostí nepředstavila čtyřnásobná nejlepší česká volejbalistka a někdejší dlouholetá opora Hanaček Milada Bergrová (za svobodna Spalová), která se po pauze vrátila na ligové palubovky, přesto se soupiska „Šelem“ hemžila atraktivními volejbalovými jmény. To samé se ale dá říct i o domácím celku, jenž se po úvodní přestřelce (2:0, 3:5) začal rychle bodově vzdalovat (12:9, 15:10), do koncovky si vytvořil pohodlný náskok (21:13), a přestože za stavu 24:15 neproměnil tři setboly, nakonec bezpečně zvítězil 25:18.
Druhé dějství už bylo jednoznačnou záležitostí domácího lídra tabulky. Ten brzy vyhrával 6:3 a 9:4, hosty ještě jednou pustil na dostřel tří bodů (10:7), avšak druhou polovinu sady zvládl ve velkém stylu a tentokrát proměnil hned svůj první setbol – 25:15.

Třetí část duelu byla opět zpočátku vyrovnanější (4:2, 4:5), po olomouckém trháku na 13:9 však měl domácí celek znovu navrch. V koncovce ještě přišla jedna drobná komplikace (20:13, 20:17), po ní už ale univerzita dohrála zápas do vítězného konce. Hanačky ovládly třetí sadu 25:20 a celé utkání bez ztráty setu.

„V improvizované sestavě jsme nebyli schopni domácím čelit. Pozitivem je, že si extraligovou premiéru odbyla Sára Kuželová,“ řekl trenér „Šelem“ Martin Gerža.
Nejbližším soutěžním utkáním Olomouce bude ve čtvrtek 13. prosince od 17 hodin další těžká domácí prověrka proti v extraligové tabulce druhé Dukle Liberec.

VK UP Olomouc – VK Brno 3:0 (18, 15, 20)

Rozhodčí: Nedbálek, Ištvanech. Čas: 66 minut. Diváků: 500.
Olomouc: Kubínová, Košická, Trnková, Orvošová, Kossányiová, Sokolová, libero Kovářová.
VK Brno: Boulová, Pospíšilová A., Janečková, Kuželová, Matuszková, Beránková, libero Chlumská. Střídala: Pospíšilová P.

Převzato ODTUD

- reklama -

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz