Okrádali nejen seniory. Lidské hyeny skončili v poutech, podívejte se na video ze zatčení

(Aktualizováno před )

Na konci června policisté přijali oznámení o okradení jednaosmdesátileté seniorky v Janově na Litomyšlsku. Měly u ní „úřadovat“ dvě ženy, které se k seniorce vloudily s legendou, že jedna nutně potřebuje vodu a druhá na toaletu. Aby se k poškozené dostaly, musely překonat i zajištění vstupních dveří do areálu domu. Obě pak seniorku průběžně zaměstnávaly, a z domu ji nakonec odcizily přes 250 tisíc korun. Na základě těchto informací se rozjelo rozsáhlé a pečlivé pátrání po totožnosti žen. Zároveň se policisté dozvěděli, že na místo měly přijet jako spolucestující v osobním automobilu, který zřejmě řídil muž. V rámci vyšetřování tohoto případu se zjistilo, že tato skupina údajně na Královéhradecku dne 13. června 2018 odcizila obsluze z prostoru benzínové čerpací stanice peněženku s platební kartou a penězi, kterou měla v místnosti pro zaměstnance. Zde způsobili škodu nejméně za 1400 korun a odcizenou kartou se pokoušeli dokonce platit na další benzínové čerpací stanici.

Při velmi pečlivé práci se zjistilo které vozidlo používají, a také se zjistila totožnost osob, které mají tento vůz používat. Dle našich informací se jednalo o již dříve soudně trestanou ženu cizí státní příslušnosti, bez jakéhokoli příjmu ve věku sedmatřicet let a muže taktéž cizí státní příslušnosti ve věku devětatřicet let.

Úsilí vypátrat takové „lidské hyeny“ bylo odměněno právě v pátek 13. července, kdy se objevil jejich automobil ve Svitavách. Okamžitě se rozjela akce, kdy na jejím konci skončily osoby z auta v poutech.

V současné době čekají na verdikt soudu ve vazební věznici. V případě prokázání viny jim za přečiny krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí trest odnětí svobody až na 5 let.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz