Odveta je tady, do Budvar arény dnes přijedou hokejisté Plzně

(Aktualizováno před )

Českobudějovičtí fanoušci se konečně dočkali! Motor totiž čeká druhé přípravné utkání proti Plzni, poprvé však budou hrát Jihočeši v Budvar aréně. V prvním zápase zvítězil tým ze západu Čech 4:1. Podaří se Budějovicím ve druhém zápase zvítězit? Utkání startuje v 17:30, vstupenky můžete kupovat online. Pro diváky budou otevřeny pouze vchody od řeky, kde bude u letního kina i venkovní občerstvení, uvnitř budou otevřeny bufety pod tribunami B a C.

První zápas sehráli hokejisté Plzně a Českých Budějovic na ledě Škody. Trenér Václav Prospal vyslal do boje velmi omlazenou sestavu a v bráně dostal přednost Jan Strmeň před Danielem Svobodou. Za Západočechy nastoupili také dva hráči, kteří v loňské sezóně oblékali jihočeský dres – Václav Nedorost a Roman Vráblík. Plzeňský tým byl v utkání lepší a připsal si zaslouženou výhru 4:1. Přes čtyři inkasované góly se v bráně skvěle uvedla nová akvizice Jan Strmeň, nebýt jeho skvělých zákroků, mohl být rozdíl mnohem vyšší. Světlou stránkou také byla kondiční připravenost Budějovických. Jedinou branku Motoru vstřelil Jakub Káník, který se prosadil nádhernou ranou do růžku Frodlovy brány.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Kolář) – Kvasnička, Čerešňák, J. Kindl, Kaňák, Pulpán, Vráblík, Allen – Nedorost, Němec, Gulaš – Stach, Preisinger, Indrák – D. Kindl, Kracík, Eberle – Kantner, Kodýtek, Pour.

HC Motor České Budějovice: Strmeň (Svoboda) – Pýcha, Pavlin, Kachyňa, Plášil, Dudáček, Dosek – Čermák, Bradley, Doležal – Babka, Dančišin, Šulek – Heřman, Čížek, Doktor – Káník, Krcho, Silný.

Jak již bylo dopředu avizováno, po tomto utkání proběhly v jihočeském týmu první změny. S týmem dále nebudou pokračovat Stanislav Dosek, Daniel Dudáček, Jakub Káník, Vojtěch Krcho a Michal Silný. Tento výběr okomentoval Václav Prospal těmito slovy: „Takřka čtyři týdny trénujeme na ledě a hráče jsme celou dobu bedlivě pozorovali. Viděli jsme je i v zápasech, které se hrály mezi sebou a na základě toho jsme vyhodnotili, kdo v týmu nebude dál pokračovat.“ Poslední dva jmenovaní se zapojí do přípravy s juniorkou, zatímco Stanislav Dosek bude bojovat o místo v americké juniorské lize. Dudáček a Káník si budou hledat angažmá jinde.

Předzápasové okénko Aleše Tottera
„Stejně jako v Plzni budeme hrát na šest obránců a dvanáct útočníků. Změn v sestavě bude několik, nastoupí všichni zdravotně připravení hráči, kteří v Plzni nehráli. Hodně času jsme v pondělí strávili u videa a věříme tomu, že výkon i výsledek budou oproti poslednímu utkání lepší. Pokud zlepšíme některé prvky ve hře a budeme věřit systému, který praktikujeme, tak v úterý můžeme uspět. V nové sezoně nás čeká první domácí utkání a chceme, aby bylo vidět aktivní pojetí hry od samého začátku. Kádr i realizační tým se obměnil a je důležité, abychom naplnili fanouškovská očekávání.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz