Odchod do Ruska padá. Zacha zůstává u Ďáblů

(Aktualizováno před )

Spekulace, že hokejový útočník Pavel Zacha přeruší kariéru v NHL a odejde do Ruska (přesněji do Omsku), vzaly za své. Dnes dvaadvacetiletý forvard podepsal novou tříletou smlouvu s dosavadním klubem New Yersey Devils. “Jsme šťastní, že jsme se dohodli na tříleté smlouvě, protože Pavel je důležitou součástí našeho týmu. Ukázal se jako hráč, který je schopen hrát v jakékoliv situaci. A my se těšíme na jeho další hráčský růst,” prohlásil generální manažer klubu Ray Shero. „Do našeho týmu se hodí, je to dobrý mladý hráč, jehož hra se pořád vyvíjí.“

Nová smlouva zajistí Zachovi celkový příjem 6,75 milionu dolarů (téměř 160 milionů korun). Avšak zároveň mu nezaručí místo v prvních dvou lajnach. Dokonce se může stát, že bude hrát až ve čtvrté formaci. Jeho postem je centr a na tuto pozici mají v New Yersey Travise Zajace, Nico Hirchiera a Jacka Hughese.
I proto je to možná pro někoho překvapení, že si newyorský klub českého hráče ponechal. Anebo obráceně, že hokejista nezkusil štěstí jinde. Vždyť jako šestka z draftu v roce 2015 toho zatím mnoho nepředvedl. Ve 201 zápasech nasbíral 76 bodů (29+47). Vloni se dokonce stalo, že ho klub kvůli nepřesvědčivým výkonům poslal na farmu.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz