Od začátku července si občané mohou v Písku půjčit elektrokola

(Aktualizováno před )

Jihočeský kraj ve spolupráci s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu připravil na letošní rok další rozšíření sítě půjčoven elektrokol. Tento projekt započal v r. 2015, cílem je zpřístupnění cykloturistiky starším či méně pohyblivým výletníkům. Díky možnosti zapojení elektrického pohonu mohou i nesportovci ujet desítky kilometrů. Půjčovny již fungují v Nových Hradech, Borovanech, Trhových Svinech, Suchdole nad Lužnicí, Jindřichově Hradci a Nové Bystřici.

Kola na elektrický pohon nyní získává také Písecko. Čtyři elektrokola Apache Elegance byla předána v červnu 2018 městu Písek a další půjčovna bude otevřena v lázních Vráž.

Písecká půjčovna bude od července fungovat v Turistickém informačním centrum ve Sladovně. Kola budou půjčována na základě předchozí rezervace, kterou je možné učinit na portálu ww.pisek.eu nebo v Turistickém informačním centru města Písek (tel.: +420 387 999 997 nebo 387 999 999). Podmínkou vydání kola je předložení platného občanského průkazu, podpis Smlouvy o nájmu elektrokola a složení vratné zálohy.

Celodenní půjčovné jednoho kola stojí díky dotaci projektu 250 Kč. Pro seniory a držitele průkazu ZTP pouze 150 Kč. Kolo je poskytováno s nabitou baterií a zámkem, za poplatek je možné si půjčit také cyklistickou přilbu. Kola je možno vyzvednout v den rezervace od 9 hodin a je zapotřebí je vrátit do 17 hodin. K dispozici bude také nabídka několika doporučených tras pro zájemce o tuto službu.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz