O víkendu proběhnou slavnosti piva ve Svijanech

(Aktualizováno před )

V sobotu hodinu po poledni ve Svijanském Újezdu začnou již tradiční “SLAVNOSTI SVIJANSKÉHO PIVA”. Na veřejný pořádek i bezpečnost silničního provozu budou dohlížet také policisté.

V obci Svijanský Újezd se v sobotu 14. července 2018 konají již devětadvacáté “Slavnosti Svijanského piva”. Tak jako každý rok se očekává vysoká návštěvnost (cca 10 až 15 tisíc návštěvníků). Z tohoto důvodu připravili policisté bezpečnostní opatření, v rámci kterého se zaměří na dohled nad silničním provozem, zajištění dopravní obslužnosti a parkování vozidel tak, aby nedošlo k překážkám na komunikacích. Policejní hlídky budou samozřejmě dohlížet i na veřejný pořádek a působit preventivně, aby eliminovaly páchání jakéhokoliv protiprávního jednání.

Celé slavnosti pořadatelsky zajišťuje obec Svijanský Újezd. Pořadatelé se tak budou podílet na zabezpečení pořádku zejména uvnitř areálu a u vstupu do něj.

Návštěvníky uvedených slavností policie upozorňuje, aby si ve svých zaparkovaných vozidlech nenechávali viditelně odložené žádné věci a vystavovali se tak riziku vloupání do auta. Důležitá je samozřejmě i obezřetnost před kapsáři, kteří podobné masové akce využívají ve svůj prospěch.

Rovněž upozorňuje na to, že řidiče čeká řada kontrol. Policisté věří, že s tím návštěvníci, kteří přijedou osobními vozy, počítají. Jedná se o preventivní opatření, kterým chtějí předejít případným tragédiím pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Policejní hlídky tak budou v rámci kontrol řidičů a jejich vozidel provádět namátkové dechové zkoušky na alkohol a orientační testy na přítomnost omamných a psychotropních látek.

Policisté se budou i letos snažit v rámci připravovaného bezpečnostní opatření udělat maximum pro bezpečnost lidí a klidný průběh slavností.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz