Nové zázemí pro děti i dospělé vzniklo u Jizery

(Aktualizováno před )

Již podruhé se mohla turnovská veřejnost zapojit do rozhodování o čerpání zdrojů města prostřednictvím participativního rozpočtu v rámci Zdravého města a MA21. Mezi nápady, které dorazily od občanů na radnici, byla úprava travnaté plochy u Jizery v Nudvojovicích. Projekt získal maximální podporu ve veřejném hlasování a nyní došlo i na jeho realizaci.

Předkladatelem projektu bylo Sdružení občanů Nudvojovic, které navrhovalo vybudovat zázemí pro volný čas dětí a dospělých, jehož součástí by bylo posezení s ohništěm, lavičkami a herní prvky pro děti. Díky aktivnímu přístupu předkladatele a spolupráci s turnovskou radnicí bylo dílo dokončeno a od 24. 7. 2018 bude sloužit veřejnosti. Jak upřesnila místostarostka Petra Houšková, na září se plánuje k projektu slavnostní setkání s veřejností.

Akci realizovala firma TR Antoš a Technické služby Turnov, celková částka činila 75 793 Kč. Tamní lokalita si oživení rozhodně zasloužila, neboť je hojně navštěvovaná cyklisty a je atraktivní i pro pěší vycházky s dětmi.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz