Nové veřejné toalety u znojemského nádraží jsou v provozu zdarma

(Aktualizováno před )

U bývalého autobusového nádraží město zprovoznilo veřejné toalety, které byly roky zavřené. Poté, co se během července udělaly nejnutnější opravy, se toalety k 1. srpnu otevřely. Jsou zdarma a spadají pod Správu nemovitostí města Znojma.

„Mám radost, že si ze seznamu úkolů mohu odškrtnout jeden další splněný. Vím, že se často diskutuje o stavu bývalého autobusového nádraží a o nepořádku kolem něj. Zavřené toalety v souvislosti s nedalekým prodejním stánkem, u kterého se schází kdekdo, tomu rozhodně nenapomáhaly. Proto jsme se rozhodli toalety zprovoznit,“ vysvětluje starosta Znojma Jan Grois.

„Není to ale jediná věc, kterou bych chtěl vyřešit. Pozemky bývalého autobusového nádraží nepatří městu, ale soukromé firmě. Tuto firmu jsme opakovaně oslovovali a vyzvali k jednání, bohužel tu ale existuje jistá averze z doby, kdy se stavělo nové nádraží. Nicméně to nevzdáme a s firmou se pokusíme jednat dál, cílem bude odkup pozemků. Může tu totiž pak vzniknout třeba další parkovací plocha,“ dodává starosta Grois.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz