Nově upravená část Mendlova náměstí se oficiálně otevřela lidem

Čerstvě vysázené stromy, chmelová vinice, lavičky, osvětlení, ale také kavárna s názvem Plována, veřejné toalety a nová zastávka hromadné dopravy změnily tvář tohoto prostoru, který slavnostně otevřeli primátor Petr Vokřál a představitelé městské části Brno-střed.

„Náměstím denně projdou desítky tisíc lidí. Vznikl pozitivně laděný prostor. Nyní mají Brňáci možnost si tam posedět. Vychutnat si třeba i kávu,“ uvedl primátor.

K dispozici jsou i veřejná WC. Toto zařízení v blízkosti přestupního uzlu hromadné dopravy citelně chybělo.

V roce 2016 vypsala městská část Brno-střed architektonicko-urbanistickou soutěž s názvem Úprava veřejného prostoru mezi ulicemi Výstavní-Veletržní při Mendlově náměstí. Vítězem soutěže se stal návrh Zdeňka Sendlera. Stavební úpravy začaly v závěru minulého roku. Zhotovitelem byly společnosti VESELÝ a ZEMAKO – Mendlovo náměstí.

Projekt zahrnoval i úpravy povrchů parkových cest, vysázení okrasné stínící zeleně a instalaci veřejného osvětlení, laviček, odpadkových košů a pergoly s chmelem, která připomíná nedaleký pivovar. Akce stála 13 milionů korun.

“Podařilo se oživit mnoho let zanedbané místo, které sice vzniklo v 60. letech jako zatravněné prostranství po původních lázních. Jedná o první a nikoliv poslední počin při plánované přestavbě Mendlova náměstí, který povede k jeho zkulturnění a dopravnímu zklidnění,” dodal Petr Bořecký, člen Rady MČ Brno-střed pro výstavbu a územní rozvoj.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz