Nizozemci, kteří zbili číšníka, jsou stíháni pro pokus o vraždu

(Aktualizováno před )

Sedm cizinců napadlo a surově zbilo v dubnu v centru Prahy číšníka. Stalo se tak poté, co je upozornil, že nesmí popíjet na zahrádce u restaurace vlastní alkohol.

Pět útočníků bylo později propuštěno, zbylí dva jsou dosud ve vazbě. A právě na ně se nyní vztahuje změna obvinění. Původně byli obviněni z výtržnictví a z těžkého ublížení na zdraví. Nyní byl jejich čin překvalifikován na pokus o vraždu a hrozí jim až 18 let vězení.

Ke změně obvinění došlo na základě lékařských posudků, které potvrdily, že útoky byly životu ohrožující.

Další tři Nizozemci jsou sice na svobodě, ale Obvodní soud pro Prahu 1 jim uložil osmiměsíční podmínky. Navíc během následujících pěti let nesmí navštívit Českou republiku. Zbylí dva cizinci nebyli obviněni, naopak podle videozáznamů a výslechů bylo prokázáno, že se spíše snažili konflikt uklidnit.

Policie zadržela útočníky až po několika dnech. Nejprve omylem zatkla izraelské turisty. Poté ale na základě oznámení je dopadla na pražském letišti, když se chystali odletět do Nizozemí.

Napadený číšník ležel několik týdnů v nemocnici. V prvních dnech byl dokonce v bezvědomí. Muž měl po útoku otřes mozku a krvácení do mozku. Navíc měl zlomené obličejové kosti a poraněné oko.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz