Než si cizinec stačil vydělat, byl z naší republiky vyhoštěn

(Aktualizováno před )

Strážníci městské policie v sobotu večer ve Smiřicích v ulici Hradecká zastavili kličkující osobní vozidlo značky Škoda Octavia. Jelikož z řidiče byl cítit alkohol, podrobili ho dechové zkoušce. Výsledek ukázal hodnotu přes 1,5 promile alkoholu v dechu. Opilého řidiče předali smiřickým kolegům z obvodního oddělení, kteří zjistili, že se jedná o cizince z jednoho státu bývalého Sovětského Svazu, že nevlastní žádný řidičský průkaz a že si bez vědomí majitele, půjčil jeho vůz.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněné užívaní cizí věci, za což hrozí až dva roky vězení.

Šestadvacetiletý cizinec do protokolu uvedl, že se ten den se svou přítelkyní zasnoubil, oslavovali to a pak z nenadálého nápadu vzal auto a projížděli se spolu po Smiřicích. Do České republiky prý přijel před pár dny za prací a chtěl si vydělat peníze na svatbu. Místo peněz si však odváží od soudce udělené dvouleté správní vyhoštění a dvouletý zákaz řízení všech motorových vozidel. Dnešního dne odpoledne by měl být z naší republiky již pryč, protože v pondělí mu dal soudce na vycestování 48 hodin.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz