Neuwirth v Torontu neuspěl. Bude hrát za Spartu?

(Aktualizováno před )

V létě to vypadalo, že v nové hokejové sezoně bude český brankář Michal Neuwirth nastupovat za pražskou Spartu. Poté však dostal nabídku od slavného klubu Toronto Maple Leafs, takže se zdálo, že jeho kariéra v NHL bude pokračovat dál. „Toronto je pro mě velká čest. Jako Sparta tady v Čechách, takový Real Madrid v hokeji. Jsem nadšený,“ říkal v létě Neuvirth. Až tak moc si věřil, že i na masku si nechal udělat motivy Toronta…

O to větší překvapení je zpráva, která dnes dorazila z Kanady, Toronto o českého gólmana nakonec nemá zájem… První informace hovoří o tom, že měl rodák z Ústí nad Labem menší zdravotní potíže, které ho už doprovázely i v minulých sezonách. Za Toronto nastoupil jen v jednom přípravném utkání. Proti Buffalu odchytal dvě třetiny, z 22 střel pustil dva góly.

Neuvirth dosud působil v NHL deset let. V dresech týmů Washingtonu, Buffala, New Yorku Islanders a Philadelphie odchytal dohromady 273 zápasů. Teď to však vypadá, že se bude muset poohlédnout po angažmá mimo severní Ameriku.
Že by nakonec přece jenom chytal za Spartu? Shodou okolností se mluví o tom, že se pražský klub po velkém množství branek, které obdržel v prvních čtyřech zápasech, poohlíží po gólmanské posile…
Avšak dalšími možnostmi jsou kluby ze Švýcarska či Skandinavie. Např. ale ruskou KHL už dříve Neuvirth zavrhl. „Něco jsem z Ruska měl, ale nemám zapotřebí tam chodit,“ vyjádřil se už v červnu v rozhovoru pro iSport.cz.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz