Nepomucká MHD pojede i v sobotu

(Aktualizováno před )

S začátkem prázdnin dochází ve veřejné dopravně v Nepomuku k několika významným novinkám. Na základě dlouhodobé iniciativy města Nepomuk, zejména pak místostarosty Pavla Kroupy, došlo od 1. července 2018 k úpravě jízdního řádu autobusových linek na trase Nepomuk, železniční stanice – Nepomuk, město. Nově přibylo dvanáct spojů na lince 450607. Ve všední dny bude jezdit autobus i na rychlík a od rychlíku v 18:05. Hlavní změna se ovšem odehraje o víkendu, kdy v sobotu budou jezdit z nádraží do města autobusy od 8:35 do 16:35 v každou sudou hodinu třicátou pátou minutu a budou tak navazovat na rychlíky od Plzně. Z náměstí k nádraží naopak pojedou autobusy od 7:15 do 15:15 v každou lichou hodinu patnáctou minutu a na nádraží na ně bude naváže rychlík na Plzeň.
Změna by měla přispět ke zlepšení dopravního spojení pro místní z obou části města, ale též zatraktivnit cestu veřejnou dopravou do Nepomuka pro návštěvníky. Pokud se novinka osvědčí, mohly by od příštího roku přibýt i spoje v neděli.

Území Nepomucka se také od 1.7. 2018 stává integrální součástí systému Integrované dopravy Plzeňska (IDP) – zónou 063. Nově tedy bude možné jezdit vlakem a autobusem po Nepomuku a okolí, stejně jako po dalších místech Plzeňského kraje, na předplacenou jízdenku, například prostřednictvím Plzeňské karty. Měsíční předplatné na jízdu po Nepomucku stojí 340 Kč pro dospělé, 170 kč pro seniory a pouhých 85 Kč pro děti. Měsíční jízdenka do Plzně 1472,- / 736,- / 368,-. Výdej Plzeňské karty zajišťuje již od začátku roku místní Kulturní a informační středisko.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz