Nemyslím si, že bych Znojmu nyní pomohl, říká skromně Odehnal

(Aktualizováno před )

čkoliv je Dan Odehnal stále hráčem 1.SC Znojmo FK, na podzimní soupisce týmu ho nenajdete. Pětadvacetiletý obránce kvůli herní praxi hostuje v divizních Tasovicích, se kterými ve středu večer překvapivě postoupil do druhého kola Mol Cupu. Odehnal se po zápase rozpovídal o svém zdravotním stavu, ale také nakousl znojemskou situaci.

Dane, co se ti stalo, že jsi ze hřiště odešel po hodině hry?
Píchlo mě v koleni, které mám po operaci, a radši jsem to nechtěl trápit, aby se to nezhoršilo. Vzhledem k domácímu poháru jsem pro jistotu šel dolů a pošetřil, aby to bylo dobré.

Zmiňuješ zdravotní problémy, které tě provázejí dlouhodobě. Mohl bys krátce zrekapitulovat, co tě v posledních měsících trápilo?
Nyní je to přibližně rok a půl, kdy jsem byl na operaci s křížovým vazem a postranními vazy. Poté jsem se uzdravil, ale po určité době si to opětovně urval. Teď to dávám dohromady podruhé. Potřebuji alespoň půl roku přežít bez zranění. (s úsměvem) Doufám, že to již tak bude.

Potíže se ti nevyhnuly už v dob tvých středoškolských studií. Je to něco jiného než tenkrát?
Bylo to druhé koleno, ale jinak úplně stejné. Tehdy jsem měl operované pravé, nyní se jednalo o levé.

Během zápasu s Velkým Meziříčím byl na stadionu také hlavní trenér 1.SC Znojmo FK Leoš Kalvoda. Vnímáš to během zápasu?
Ne, já to neprožívám. Doufám, že to prožíval spíše on, než já. (se smíchem)

Jak ses vůbec dostal do Tasovic?
Bylo to kvůli zdravotním problémům, protože jsem nebyl stoprocentně fit, abych mohl začít přípravu se Znojmem. Kromě poločasu s Líšní jsem nestihl žádný přátelák. Radši jsem to chtěl nechat douzdravit ve Znojmě, ale po dohodě s trenéry a vedením, kteří chtěli, abych hrál, jsem vzal nejlepší variantu jít do Tasovic. Jsem tu půl roku na hostování. Hlavně doufám, že to přežiji ve zdraví, abych se znovu nezranil.

V Tasovicích jsi dosud hrál tři zápasy a vstřelil dva góly…
Nastoupil jsem do dvou mistrovských utkání v divizi, kde jsem se prosadil, tak jsem rád, že klukům můžu při daných situacích pomoci.

Neříkáš si, že je škoda, že jsi nezůstal ve Znojmě, které se v obraně trochu trápí?
To je těžké říci, nikdo dopředu neví, jak bude situace vypadat. V určitém okamžiku se člověk musí rozhodnout, co udělá. Spíše si myslím, že bych nyní nepomohl, dlouho jsem kvůli zranění nehrál. Doufám, že se brzy zvednou.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz