Největší fotbalový přestup roku možná zažijeme díky Mirkovi Bosákovi

Mezi největší hokejové a fotbalové legendy posledních dvaceti let patří bezesporu i komentátoři Robert Záruba a Miroslav Bosák. Většina diváků, když si pouští fotbalový či hokejový přenos, zpravidla doufá, že je budou komentovat tito dva fenoméni sportovního televizního světa.

Nyní se však může stát, že hlášky Míry Bosáka, které vždy okoření (především nudný) zápas už přestaneme slýchat. Česká televize totiž přišla o další práva na první fotbalovou ligu i Ligu mistrů. Co se týče naší ligy, bude mít ČT z osmi víkendových zápasů právo volby až na pátý “atraktivní” zápas. V Lize mistrů ostrouhá úplně.
Důvodem je to, že společnost O2 TV odkoupila vysílací práva na první fotbalovou ligu na příští čtyři sezony s tím, že bude mít právo první volby na čtyři nejzajímavější zápasy daného kola. 02 už tři roky vysílá fotbalovou ligu, ale vysílala pouze dva zápasy.

Díky tomu, že exkluzivní práva koupila společnost O2 Tv, půjde do fotbalu více peněz. Otázka však je, jestli to přinese i kvalitu.

České televizi tak zůstávají z fotbalu práva na reprezentaci (do roku 2021), zápasy Evropské ligy (2022) s právem první volby, přenosy z ME 2020 a MS 2022 a samozřejmě druhá liga…

Podle vyjádření šéfa 02 TV Marka Kindernaye společnost nepočítá s tím, že by posilovala svůj tým komentátorů. Ale možná by nebylo od věci si třeba půjčit Bosáka “na hostování” nebo mu rovnou nabídnout přestup. Určitě by tím získali nové zájemce o jejich placené služby.

Pokud se tak nestane, může se stát, že už nebude mnoho příležitostí zaslechnout nové hlášky, kterými nás Míra Bosák řádku let obohacuje.

Tak si aspoň připomeňme ty starší:

…a netrefí se a netrefí. Co tomu asi říká manželka…

bude to rohový kop. Podle tlačenice ve vápně to vypadá, že na některé hráče přišlo jaro.

Úúúúúúú, to byl pane zákrok! Tak ten bych nepřál ani nejlepšímu příteli mé ženy!

Nevím, co teď odpískal Rooneymu rozhodčí za faul? Zákaz předjíždění?

Ano, a tato střela měla nápis: nevšímejte si mě, jenom procházím.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient