Nejčastěji se Orli během přípravy setkávají s Jihlavou

(Aktualizováno před )

Za posledních sedm let odehráli znojemští Orli celkem šedesát čtyři přípravných utkání s osmadvaceti rozdílnými soupeři. Nejvíce s Jihlavou a Mladou Boleslaví. Od doby, co znojemští hokejisté vstoupili do mezinárodní Erste Bank Eishockey ligy, se jména soupeřů figurující na harmonogramu přípravných zápasů rázně změnila. Kromě českých extraligových klubů se pravidelně střetávají i se zástupci z různých, nejen evropských, zemí. V roce 2014 to byl například ruský Chabarovsk, o sezónu později tři zápasy se švýcarskými celky nebo před rokem zástupce z maďarské Budapešti.

Zajímavostí je, že Znojmu se v mezinárodních konfrontacích daří a dokázalo porazit jak zmiňovaný Chabarovsk, tak například i německý Ingolstadt, dva švýcarské kluby a problém mu nedělají ani slovenská mužstva. Nejtradičnějšími soupeři Orlů jsou však samozřejmě ty z České republiky. Vůbec nejvíce zápasů sehráli během uplynulých osmi let s jihlavskou Duklou a Mladou Boleslaví. Pravidelně se však střetávají i se Zlínem.

Nutno podotknout, že z těchto tradičních soupeřů je v letošním harmonogramu pouze poslední jmenovaný. Konfrontace se zahraničními kluby však nechybí ani tentokrát. Třešničkou na dortu bude především Tatranský pohár, kde Znojmo poměří síly mimo jiné i s francouzským Gapem.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz