Nedělní odpoledne se neslo ve znamení vážných nehod motorek

(Aktualizováno před )

V neděli odpoledne vyšetřovali jihočeští dopravní policisté dvě vážné dopravní nehody motorkářů na silnicích u Tábora a Kolodějích nad Lužnicí.

Nejprve přijali táborští „dopraváci“ před polednem oznámení o střetu na silnici I/19 na okraji Tábora, v blízkosti lannového mostu. Po příjezdu na místo zde již zasahovaly další složky Integrovaného záchranného systému – hasiči a zdravotníci, kteří velmi těžce zraněného motorkáře letecky transportovali do nemocnice. Provedeným šetřením strážci zákona zjistili, že řidič (roč. 1952) osobního vozidla tovární značky Ford Focus, jel po výše uvedené silnici od Tábora na Písek. Zde chtěl pravděpodobně odbočit do města nad Jordánem, ale plně se nevěnoval řízení při odbočování z místa ležícího mimo komunikaci (směřující na letiště Všechov), přehlédl jedoucího řidiče (roč. 1988) motorky tovární značky Yamaha a vjel zpět na silnici. Motorkář již nestačil zastavit a narazil do levého boku vozidla a poté přeletěl přes čelní sklo. Přitom se velmi těžce zranil.

Případ si na místě převzali táborští kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony přečinu Těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

Druhá vážná nehoda byla řešena po půl čtvrté odpoledne v Kolodějích nad Lužnici. Ve směru od obce Týn nad Vltavou jel po silnici II/105, řidič (roč. 1964) motorky tovární značky Honda, kdy při sjíždění klesání z dosud nezjištěných příčin narazil do kovového svodidla před mostem nad řekou Lužnicí a společně se spolujezdcem skončili v řece. Naštěstí se kolem pohybovali svědci, kteří obě osoby vytahovali z vody. Jeden z nich byl v bezvědomí, proto na místo přivolali Zdravotnickou záchrannou službu jihočeského kraje, která na místo události směřovala vrtulník letecké zdravotnické služby. Operační důstojník krajského ředitelství policie Jihočeského kraje k mostu vyslal policisty z obvodního oddělení Týn nad Vltavou a českobudějovické dopravní policisty. Zraněné osoby byly převezeny na další ošetření do zdravotnického zařízení. Motorka do vodního toku nespadla, zarazila se na svahu – policisté jí zajistili a následně nechali odtahovou službou převézt k dalšímu opatření do krajského města.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz