Nebezpečný řidič projížděl obcí rychlostí 132 km/h

(Aktualizováno před )

V exponovaný čas uvízl v policejní síti na jedné z tranzitních cest do průmyslové zóny Kvasiny řidič osobního auta.

Dopravní hlídka se opět zaměřila na trasy, kterými zaměstnanci přijíždějí do průmyslové zóny či naopak. V době, kdy dochází ke střídání směn, v obcích projíždí větší počet aut, a zdaleka ne všechny předpisově.

Kvůli časové tísni řidičů policisté dokumentují zejména přestupky v dopravě, kdy řidič nedodrží povolenou rychlost. Stejně tak tomu bylo i ve středu v 13:22, kdy dopravní hlídka zadokumentovala třiatřicetiletému muži za volantem vozu zn. Škoda Octavia při projíždění obcí Ohnišov ve směru na Dobrušku laserovým měřičem rychlost 132 km/h.

Policisté v tomto případě, kdy muž překročil nejvyšší dovolenou rychlost v obci o 40km/h a více, oznámí přestupek příslušnému správnímu orgánu, který s provinilcem zahájí správní řízení. Sankcí je kromě bodového a finančního postihu i zákaz činnosti. U řidiče hlídka na místě provedla orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vykázala negativní výsledek.

Stížnosti na nedodržování povolené rychlosti jsou časté a opakované. Hlídky policistů se na ně zaměřují denně při běžném výkonu služby a v této činnosti budou pokračovat i nadále.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz