Návrat do Evropy se Olomouci vydařil

Po devíti letech se Sigma Olomouc vrátila do evropských pohárů a byl to úspěšný návrat. Kazašský celek FC Kajrat Almaty porazila 2:0, což je dobrý základ pro odvetu.

Olomouc – Almaty 2:0 (1:0)

Domácí hned od začátku útočili, ale šance Falty se neujala. Poté zahrozili i hosté, avšak Eseola minul branku. První gól přišel ve 21. minutě, když domácí Sladký zakroutil nádhernou střelu do šibenice- 1:0.
První poločas byl jasně ve znamení olomouckých hráčů a hosté mohou poděkovat svému brankáři Plotnikovovi, že neprohrávali po 45 minut více než o jednu branku. Přesto pro ně přišel ve 37. minutě krizový moment. Sujumbajev dostal po faulu na Pilaře červenou kartu.
V olomouckém dresu zlobili především Plšek s Nešporem, ale zvýšit skóre se jim zatím nepodařilo.
To se však povedlo v 50. minutě, když Pilař využil toho, že ho soupeři nechali v pokutovém území samotného a on toho rád využil – 2:0.
V 68. minutě došlo k druhému vyloučení, tentokráte na straně domácích. Kapitán Vepřek se musel poroučet ze hřiště. Následně měli hosté největší šanci zápasu, když Felipe trefil tyč. I další šance byla na kopačkách Kazachů, ale brankář Buchta drží nadále čisté konto. A za několik minut měli hosté znovu smůlu, když opět trefili tyč!
Olomouc mohla zvýšit svoje vedení, ale Hála místo toho, aby přihrál úplně volnému Zahradníčkovi, tak zakončoval zbytečně sám.

Branky: 21. Sladký, 50. Pilař
Karty: 59. Vepřek (OLO), 88. Kalvach (OLO) – 40. Eseola (KAL) 68. Vepřek (OLO) 37. Sujumbajev (KAL)

SK Sigma Olomouc: Buchta – Vepřek, Jemelka, Štěrba, Sladký – Houska, Kalvach – Falta, Plšek (85. Yunis), Pilař (64. Hála) – Nešpor (75. Zahradníček)
FC Kajrat Almaty: Plotnikov – Sujumbajev, Elek, Politevič, Bateau, Lunin – Aršavin (53. Kuat), Juan Felipe, Isael – Islamchan (79. Iličevič), Eseola (57. Eppel)