Naváže Olomouc na loňskou skvělou sezonu?

(Aktualizováno před )

Sigma Olomouc byla v loňském roce nejpříjemnějším překvapením prvoligové sezony. Jako nováček skončila na čtvrtém. Hodně se přitom spoléhala na vlastní odchovance. Do loňského roku fotbaloví fanoušci neznali jména jako Jakub Plšek, Šimon Falta, Tomáš Chorý či Tomáš Zahradníček a pak nevěřícně koukali, jak táhnou hanácký klub do evropských pohárů. A např. Faltu si pozval do reprezentace trenér Karel Jarolím.

Nyní se Olomouc rozhodla, že se bude spoléhat i na hráče odjinud. Do klubu přichází Václav Pilař a Martin Nešpor. Druhý jmenovaný hrál v loňském roce za polský Lubin. V české lize si tento 28 letý útočník zahrál za Spartu, Mladou Boleslav a především za Bohemians 1905. „Je to zkušený útočník, zažil jsem ho v Mladé Boleslavi, trenér Jílek ve Spartě, takže ho i charakterově známe,“ podotkl sportovní manažer SK Sigma Olomouc Ladislav Minář na adresu Pilaře, který hrál na jaře za Liberec.

Václav Pilař je zároveň bývalý reprezentant, ale také velký smolař, co se týká zranění. „Smlouvu jsme podepsali na dva roky. Václavovi přejeme nyní hlavně, ať mu slouží zdraví, protože o tom, že má fotbalovou kvalitu nemusíme diskutovat,“ řekl sportovní manažer SK Sigma Olomouc Ladislav Minář.

„Václav je hráč, který v minulosti stoprocentně prokazoval své kvality. Když se naskytla možnost získat ho, tak jsme na to zareagovali, je to zkušený hráč, který by nám měl pomoci,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Angažovat tyto hráče ale může být určitý risk, i z toho důvodu, že toho v loňském roce mnoho neodehráli. Pilář naskočil do deseti zápasů, Nešpor do devíti a to ještě spíše hrál za béčko Lubinu.

Už s oběma hráči nastoupila Sigma do dalšího přípravného zápasu. Střetla se s polskými Katovicemi. Zápas skončil bez branek. “Chtěli jsme ty hráče (Nešpora a Pilaře) vidět co nejdříve v zápasovém zatížení. Myslím si, že na to, že měli delší dobu herní výpadek, tak to zvládli. Byť to utkání nebylo z naší strany úplně povedené, tak tam byly věci, které jsme od nich očekávali a na kterých se dá do budoucna stavět,“ uvedl Jílek.

GKS Katovice – SK Sigma Olomouc 0:0
Olomouc: Buchta (46. Mandous) – Sladký (60. Surzyn), Kotouč (46. Štěrba), Jemelka, Vepřek – Zahradníček (60. Hála), Houska, Kalvach, Plšek (60. Texl), Pilař (60. Falta) – Nešpor (60. Yunis). Trenér: Václav Jílek.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz