Naše tenisové hvězdy vstupují do travnaté sezony. Kvitová s Plíškovou se představí v Birminghamu

(Aktualizováno před )

Už za týden začíná nejslavnější tenisový turnaj roku Wimbledon, a proto všechny tenisové hvězdy jsou v plné přípravě. Ani naše tenistky nezahálejí a v tomto týdnu se představí na tradičním travnatém turnaji v anglickém Birminghamu.

Dvojnásobné wimbledonské vítězce Petře Kvitové se zatím letos daří. Už vyhrála čtyři turnaje, včetně toho pražského na antuce. Navíc by jí na pohodě mělo přispět vědomí, že policie konečně dopadla útočníka, který jí před rokem a půl napadl v jejím bytě a ošklivě jí pořezal ruku.
I proto bude ve Wimbledonu patřit mezi favoritky. Nyní je ale myšlenkami v Birminghamu, kde bude obhajovat loňský titul. A hned v prvním kole to bude mít hodně těžké, protože se střetne s domácí tenistkou Johannou Kontaovou, která se postupně dere do světové špičky. V minulém týdnu navíc britská tenistka dokázala, že má na trávě formu, dostala se do finále v Nottinghamu.

To Karolína Plíšková by se potřebovala dostat opět před Grand Slamem do pohody, k tomu by jí mohl pomoci dobrý vstup do tohoto turnaje. V úvodním kole nastoupí proti Slovence Magdaléně Rybárikové.

Dále Kateřina Siniaková vyzve Francouzku Kristinu Mladenovicovou. Barbora Strýcová zatím na svou soupeřku čeká, bude to jedna z úspěšných kvalifikantek.

Turnaj Birminghamu českým hráčkám svědčí. V posledních čtyřech letech se vždy česká hráčka dostala až do finále. Loňské vítězství Kvitové už bylo zmíněno. V letech 2014 a 2016 prohrála Strýcová ve finále, to samé se “povedlo” Karolíně Plíškové v roce 2015.

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz