Národní tým U17 získal se zlínským hokejovým obráncem Talafou turnajový triumf

(Aktualizováno před )

Česká „sedmnáctka“ dosáhla v úvodu sezony na cenné turnajové vítězství. Ve slovenských Piešťanech ovládla srpnový Turnaj pěti zemí, což se této věkové kategorii povedlo naposledy před čtyřmi lety. Součástí úspěšného výběru byl také zlínský obránce Tadeáš Talafa.

Pro mladého zlínského hokejistu byla mezinárodní konfrontace cennou zkušeností. „Všechny zápasy byly hodně náročné, na každý jsme se pečlivě připravovali. Nejnáročnější byl pro mě zápas proti Spojeným státům – jejich hráči byli rychlí a nepříjemní,“ komentuje Talafa úspěšný turnaj.

„Každá reprezentační akce je pro mě velkým úspěchem a zkušeností. Můžu se porovnat s kluky z ostatních zemí a zjistit, na čem mám zapracovat,“ je přesvědčen zlínský obránce. „Oblékat český dres je nejen velká zodpovědnost, ale i čest. Každý hokejista by si ten dres chtěl obléct.“

Národní tým sehrál během necelého týdne na Slovensku celkem čtyři zápasy – se Spojenými státy, Slovenskem, Německem a Švýcarskem. Češi ztratili body pouze v jediném utkání, a to proti domácí reprezentaci, které podlehli v prodloužení. Zbylé duely vyhráli. Ozdobou týmu byla především defenziva, která povolila soupeřům za celý turnaj pouhých šest branek.

„Byli jsme hrdí, že nám kluci naslouchali, dokázali na nás reagovat a ukázali taktickou vyspělost. Zároveň získali zkušenost, že na mezinárodním poli není lehkého soupeře,“ uvedl pro web hokej.cz trenér českého výběru Karel Beran.
Turnaj pěti zemí na Slovensku (15. až. 19. srpna 2018)
Výsledky českého týmu na turnaji

Česko – Spojené státy 3:2
Česko – Slovensko 3:4pp
Česko – Německo 1:0
Česko – Švýcarsko 5:0

Konečné pořadí turnaje

1. Česko, 10 b.
2. Německo, 8 b.
3. Spojené státy, 7 b.
4. Slovensko, 3 b.
5. Švýcarsko, 2 b.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz