Napraví Sparta zaváhání v Subotici? Potvrdí Plzeň a Slavia tři body z venkovních zápasů?

(Aktualizováno před )

Dnešní předehrávka Mladá Boleslav – Olomouc rozjede druhé kolo naší nejvyšší fotbalové soutěže. Za šlágr kola se však dá jistě považovat především zápas Jablonec – Sparta.

Mladá Boleslav – Olomouc 27.7. 18:30

Oba týmy své zápasy v prvním kole prohrály. Mladá Boleslav přišla o dvougólové vedení ve Zlíně (2:3) a Olomouc doma nestačila na Slavii (0:3). Takže ani jeden tým si nemůže dovolit prohrát, protože by to mohlo hodně narušit pohodu v klubu hned na začátku sezony. „Měli stejně jako my týden na to, aby se z toho otřepali. My jsme prohráli jednoznačně, Boleslav ztratila dvoubrankové vedení, což samozřejmě není určitě příjemné, ale i to fotbal přináší. O to důležitější to páteční utkání pro oba týmy bude,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.
Týmy se dosud v historii první ligy střetly 24x – osmkrát vyhrála Ml. Boleslav, 8x Olomouc a stejný počet je i u remíz.

Příbram – Bohemians 1905 28.7. 17:00

Bohemce se dlouhodobě daří doma neztrácet body, což předvedla hned v prvním kole, když zvítězila nad Slováckem 2:1. To Příbram vstoupila do ligy jako nováček soutěže remízou s Teplicemi 1:1. “Pojedeme tam určitě pro tři body. Uspokojivá by byla asi i remíza, ale i od trenéra bude požadavek jet do Příbrami zvítězit,” podotýká hráč klokanů Filip Hašek.

Slovácko – Ostrava 28.7. 17:00

Slovácko začalo letošní ročník porážkou, takže teď bude chtít doma bodovat. Ostrava přijede po výhře nad Jabloncem (1:0) v psychické pohodě. “Budeme muset hodně běhat a být důrazní, protože Slovácko je herní soupeř. Má tam hodně hráčů, kteří se neustále nabízejí a chtějí míč. Chtějí přehrát soupeře držením míče a vším, co k fotbalu patří,“ podotýká trenér Ostravy Bohumil Páník.

Opava – Zlín 28.7. 17:00

Opava se na Spartě dlouho držela, ale nakonec odjela s porážkou 0:2. Zlín dokázal porazit Mladou Boleslav díky otočení zápasu a především gólu v nastavení. “Věřím, že podáme o něco lepší výkon než na Spartě a Zlín porazíme,“ podotkl opavský asistent trenéra Josef Dvorník.
Zápase se odehraje v Brně, protože v Opavě se přestavuje travnatá plocha.

Slavia – Karviná 28.7. 19:00

Slavia si přivezla důležitou výhru nad silnou Olomoucí. Proto se předpokládá, že bude v tomto zápase jasným favoritem. Karviná si však nemůže dovolit znovu prohrát. V 1. kole si přivezla porážku z Liberce (0:1). “V Praze musíme podat úplně jiný výkon, protože pokud bychom měli hrát podobně jako v Liberci, tak nemáme šanci,” říká kapitán Karviné Marek Janečka.

Teplice – Dukla 29.7. 15:00

Dukla vedla v minulém kole nad plzeňskou Viktorkou, ale nakonec stejně nezískala ani bod (1:3). Teplice by rády po remíze v Příbrami znovu bodovaly, nejlépe za tři body. „Myslím si, že když navážeme na příbramský výkon z druhé půle, tak můžeme proti Dukle uspět,“ říká stoper Teplic Alex Král.

Jablonec – Sparta 29.7. 18:00

Sparta vůbec nezvládla včerejší pohárový zápas ve srbské Subotici. Teď jde o to, jak její hráči budou schopni se hned koncentrovat na zápas na severu Čech. Nebudou to tam mít vůbec lehké, protože Jablonec asi nečekal, že z Ostravy nepřiveze ani bod. Očekává se tak velmi nervózní zápas.

Plzeň – Liberec 30.7. 18:00

V pondělí se dohrává utkání mistrovského týmu s černým koněm soutěže. Oba týmy mají na svém kontě výhru. Může se tak stát, že po druhém kole jeden z nich (samozřejmě ten vítězný tým) povede tabulku.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz