Napraví Příbram debakl? Vyhraje konečně Opava po dvouměsíčním čekání?

(Aktualizováno před )

Na fotbalové fanoušky čeká o víkendu už desáté kolo naší první ligy. Dnes se zaměříme na zítřejší zápas a čtyři sobotní utkání.

Bohemians 1905 – Zlín (pá – 18:00) – Klokanům se letos doma daří. Ze čtyř zápasů jich tři vyhráli a v jednom remizovali. Protáhnout tuto sérii mohou i proti Zlínu, který je ve velké krizi, protože poslední tři utkání prohrál. “Chceme určitě získat tři body, což je náš jednoznačný cíl. Zlín má také kvalitu, protože má v kádru hráče, kteří prošli velkými týmy. Na nejvyšší úrovni v tuzemsku hrají dlouhodobě. Nebude to lehké utkání, ctíme sílu soupeře, ale hrajeme doma a půjdeme vyhrát,” uvedl hráč Bohemky Jakub Podaný.

Slovácko – Teplice (so – 16:30) – Teplice mají za sebou úspěšnou dohrávku s Mladou Boleslaví (2:0) a nyní tak mohou jet s větším klidem na Uherskohradišťsko. „Včera v dohrávce vyhráli nad Mladou Boleslaví, takže je vidět, že nás čeká těžký soupeř, který chce mít více bodů, ale my hrajeme doma je pro nás důležité utkání zvládnout. Minulou sezonu se nám s nimi utkání nepodařilo, ale doma jsme lepší a měli bychom to zvládnout,“ vysvětluje záložník Slovácka Jan Navrátil.

Opava – Liberec (so – 16:30) – Přesně dva měsíce čeká Opava na výhru! Jenže v sobotu nastoupí proti Liberci, který už dokázal na severu Moravy (Ostrava a Karviná) dvakrát v letošní sezoně vyhrát… “Každý zápas si říkáme, že nyní to už přijde. Věříme, že proti Liberci se nám to podaří zlomit,“ je optimistou zkušený stoper Jan Žídek. „Nemáme špatný tým, ale chtělo by to větší odvahu našich útočných hráčů,“ dodává opavský kapitán.

Příbram – Karviná (so – 16:30) – Příbram zažila minulý víkend v Mladé Boleslavi debakl 0:6 a jenom tak potvrdila, že je nejhorším týmem na venkovních hřištích. Doma se jí naopak daří a díky tomu není na posledních místech tabulky.

České Budějovice – Plzeň (so – 19:00) – Západočeši třikrát za sebou vyhráli a nadále se drží jen tři body za vedoucí Slavií. Nyní se pokusí udržet sérii i na půde nováčka. „Zápasy proti nováčkům jsou vždy složité. Zvlášť doma, kde se snaží hrát pro své fanoušky,“ varuje trenér Plzně Pavel Vrba. „Nás čeká těžké utkání. Budějovice nemají moc bodů a budou dělat vše pro to, aby ten bodový zisk navýšily. Ze začátku soutěže uhrály nějaké důležité body, nicméně nyní doplácí na nováčkovskou daň a zjišťují, že první liga je hodně složitá. Určitě jsou ale pro ligu přínosem, historicky i současně do ní patří, hrají zajímavý fotbal,“ chválí Dynamo trenér Plzně.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz