Náchodští senioři si užili vánoční focení

(Aktualizováno před )

Vánoční focení si ve čtvrtek 6. prosince doslova užili klienti Domova pro seniory Marie v Náchodě. Ocitli se na pár minut v rukou profesionální kadeřnice a kosmetičky, aby se pak mohli v plné kráse vyfotit. Fotografie od profesionálního fotografa budou moci věnovat během nadcházejících vánočních svátků svým blízkým a udělat radost nejen sobě, ale i jim.

Nápad, s kterým přišla po vzoru úspěšného projektu v Novém Boru náchodská zastupitelka Petra Bašová podpořil starosta města Jan Birke a Město Náchod ve spolupráci s ředitelem MěSSS Marie pak oslovili klienty penzionu pro seniory. A byl opravdu velký zájem, a to nejen mezi ženami. Jak je z fotografií patrné, bylo z toho moc fajn odpoledne pro všechny zúčastněné.

„Cítím velkou radost z akce jako takové a zároveň úctu a pokoru k moudrosti našich seniorů. Mají nám toho tolik co předat. Smyslem takových projektů je upozornit na důležitost lidí, na které by se nemělo zapomínat,” uvedla autorka nápadu Petra Bašová.

Příjemnou atmosféru si užívali všichni a radost z průběhu akce měl i starosta města Jan Birke: „Chodím sem mezi seniory často, ale dnešní vánoční focení mělo naprosto neodolatelný nádech. Ta energie, krása, klid a pohoda, to je něco, proč to stálo za to. Mám moc rád kreativitu a nové nápady a tento, s kterým přišla před časem kolegyně zastupitelka, mě nadchl hned. A nebyl jsem sám. Když jsem mohl pozorovat při práci kadeřnici, vizážistku nebo fotografa, jak si s našimi seniory celé odpoledne užívají tu neskutečnou energii, která z nich vyzařovala, odcházel jsem víc než s dobrým pocitem. Pevně věřím, že výsledné fotografie potěší za pár dní i jejich blízké”.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz