Náchodská nemocnice shání nové dárce krve

(Aktualizováno před )

Oblastní nemocnice Náchod za podpory Vojenské zdravotní pojišťovny a Českého rozhlasu zve všechny nové zájemce o darování krve. Odběry se konají každé pondělí a pátek na Transfuzní stanici nemocnice Náchod, Purkyňova 446.

Krev je právem nazývána nejcennější tekutinou a nelze ji uměle vyrobit. Její role je v moderní medicíně nezastupitelná. S její pomocí lékaři dokáží zachraňovat, uzdravovat i prodlužovat životy pacientů. Nenahraditelná je při těžkých úrazech, operacích, poruchách krvetvorby a mnoha dalších onemocněních. Někdo v životě darovanou krev nikdy potřebovat nebude, život jiného člověka může být zachován pouze pravidelnými transfuzemi. Dopředu to však neví nikdo.

Darovat krev v ČR může každý zdravý člověk ve věku 18−65 let, jako prvodárci se přijímají lidé do 60 let. Darování krve je jedinečným darem člověka člověku, dárce „vstupuje“ do léčby nemocného a umožňuje tak zachránit ohrožený život. Vojenská zdravotní pojišťovna si plně uvědomuje obrovskou společenskou prospěšnost dárcovství, a proto oceňuje dárce krve a krevních derivátů poukázkami v hodnotě od 300 do 2000,-Kč dle počtu odběrů (více na www.vozp.cz/programzdravi).

Pokud můžete a chcete pomoci, přidejte se k obrovské celosvětové rodině dárců krve právě teď. Informace k dárcovství jsou k dispozici na webových stránkách transfuzní společnosti www.transfuznispolecnost.cz i na stránkách nemocnice www.nemocnicenachod.cz v sekci Transfuzní stanice.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz