Na Uherskohradišťsku zasahovali hasiči u požáru pole

(Aktualizováno před )

V poledne přijalo operační středisko hasičů oznámení o požáru pole na Uherskohradišťsku.

Operační důstojník tak ihned vyslal celkem sedm jednotek s devíti zásahovými vozidly do místa požáru. Profesionální hasiči ze stanice Uherské Hradiště a Otrokovice a dobrovolní hasiči z Babic, Kunovic, Boršic, Buchlovic a Spytihněvy vyjeli do Starého Města směrem na Huštěnovice.

Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že zde na poli došlo k požáru strniště, od kterého následně začal hořet i přihnojovací stroj. Zasažená byla rozloha 200×800 metrů pole. Hasiči ihned použili šest proudů vody a během krátké chvíle požár lokalizovali.

Muž pracující na poli se speciálním strojem v hodnotě dvaceti miliónů korun, jediným v České republice, se snažil požár uhasit, ale marně. Na místo požáru přijely traktory, které začaly se zaoráváním pole tak, aby se oheň dál nešířil.

Šetření události si převzal vyšetřovatel hasičů. Ten šetřením zjistil, že k požáru došlo vlivem technické závady na pracovním stroji a od něj se požár rozšířil na strniště. Škoda na stroji byla vyčíslena na šest set tisíc korun. Uchráněné hodnoty se vyšplhaly na 19 miliónů 400 tisíc korun.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz