Na Uherskohradišťsku došlo během víkendu ke dvanácti nehodám

(Aktualizováno před )

Během pátku a následně i během víkendu vyjížděli dopravní policisté hned ke dvanácti dopravním nehodám. Za osmi stála nepozornost řidičů, ve dvou případech sehrála roli únava a ve dvou se řidiči potýkali se zvěří.

S únavou bojoval v pátek ráno krátce před sedmou hodinou šestašedesátiletý řidič vozidla Ford Focus. Při projíždění Ostrožské Nové Vsi ho zřejmě přepadl mikrospánek, přejel do protisměru a tam narazil do autobusu jedoucího od Kunovic. Jak řidičům, tak cestujícím v hromadném dopravním prostředku se naštěstí nic nestalo. Alkohol na místě vyloučila dechová zkouška a škoda je předběžně vyčíslena na sto třicet tisíc korun.

V ten samý den vyjížděli policisté ještě k dalším pěti nehodám, z nichž čtyři byly způsobeny nepozorností řidičů a obešly se bez zranění. Pátý střet vozidel dokonce zablokoval silnici I/54 v obci Strání krátce po půl druhé odpoledne. Pětatřicetiletý slovenský řidič vozidla značky Ford Focus jel směrem na Slovensko. Jenže únava přemohla jeho pozornost a muž za volantem ztratil kontrolu nad řízením. Tak se stalo, že ford přejel do protisměru, kde se čelně střetl s fabií. Ta po nárazu skončila mimo silnici na chodníku. U obou řidičů vyšla dechová zkouška s negativním výsledkem. Při nehodě se zranily čtyři osoby. Záchranáři je převezli do Uherskohradišťské nemocnice. Škoda na vozidlech se vyšplhala na sto sedmdesát tisíc korun. Po dobu vyšetřování řídili policisté provoz kyvadlově.

V sobotu a v neděli někteří řidiči opět nedbali na pozornost, díky čemuž “oťukávali“ nejen svá vozidla. Naštěstí to odnášely “pouze“ karoserie.

Dvě nehody měla na svědomí zvěř, která vběhla řidičům do jízdní dráhy. V neděli ráno se s ní střetl devětapadesátiletý řidič vozidla značky Mitsubishi, který projížděl úsekem mezi obcemi Újezdec a Medlovice. Škoda přesáhla osmdesát tisíc korun. Večer se do stejné situace dostal řidič mercedesu mezi Bílovicemi a Nedachlebicemi. V tomto případě je škoda odhadnuta na bezmála třicet tisíc korun. Uhynulou zvěř si na místě převzal příslušný myslivecký hospodář. U obou řidičů byl alkohol vyloučen dechovou zkouškou a řidiči vyvázli bez zranění.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz