Na Šumpersku došlo ke střetu motorkáře s osobním vozem

(Aktualizováno před )

Zásah všech složek integrovaného záchranného systému si vyžádala vážná dopravní nehoda, ke které došlo v neděli 29. července po 16. hodině odpoledne na silnici I. třídy č. 44, v úseku mezi Kouty nad Desnou a Červenohorským sedlem.

Čtyřiatřicetiletý řidič tam ve stoupání v pravotočivé zatáčce pravděpodobně v důsledku nepřiměřené rychlosti nezvládl řízení svého motocyklu značky Honda CBR 1000. Přejel do protisměrné části vozovky, kde se čelně střetl s protijedoucím vozem Audi, které řídila 49letá žena. Ta ve snaze zabránit střetu strhla řízení vozu vpravo, kde lehce narazila do svodidel.

Při nehodě se oba účastníci zranili. Řidič motocyklu byl z místa dopravní nehody letecky transportován k ošetření do Fakultní nemocnice v Ostravě. Řidička osobního vozu byla zdravotnickou záchrannou službou převezena k ošetření do jesenické nemocnice. Řidička se podrobila dechové zkoušce, která vyloučila její ovlivnění alkoholickými nápoji. U zraněného motocyklisty byl nařízen odběr krve ve zdravotnickém zařízení. Škoda na motocyklu byla předběžně vyčíslena na 80 000 korun, na vozidle na 200 000 korun.

Přesné příčiny, okolnosti a souvislosti této dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz