Na Strakonicku proběhla akce „Řídím, piju nealko pivo“

(Aktualizováno před )

Prázdninová celorepubliková akce „Řídím, piju nealko pivo“ dnes 8. srpna 2018 pokračovala na Strakonicku. Konkrétně na silnici I. třídy směr na České Budějovice u odbočky na obec Jinín, od 9 do 11 hod. Do akce se zapojili dopravní policisté Územního odboru Strakonice společně s policisty Obvodního oddělení Strakonice. Svoji pozornost zaměřili na řidiče vozidel, zejména na dodržování stanovené rychlosti jízdy, požívání alkoholických nápojů před jízdou a během jízdy, používání bezpečnostních pásů a dalších ustanovení pravidel silničního provozu. S policisty na místě byl přítomen i zástupce promotérské společnosti Českého svazu pivovarů a sladoven, který vzorným řidičům, řidičům bez prohřešku, předával nealkoholické pivo a jednorázový alkoholtest.

Principem této celorepublikové akce „Řídím, piju nealko pivo“ je nabídnout řidičům alternativní formu občerstvení pomocí nealkoholického piva. Je jasné, že právě jízda bez požití alkoholu umožní řidičům dojet do cíle bezpečně, aniž by zbytečně riskovali a porušovali zákon.

Během dvouhodinové silniční kontroly zkontrolovali policisté 28 řidičů vozidel a zjistili 9 přestupků. Hlavním zjištěným porušením silničních předpisů bylo nedodržení stanovené rychlosti. V hledáčku policejního radaru skončilo osm řidičů, kteří překročili povolenou devadesátikilometrovou rychlost. Radar naměřil řidičům rychlosti jízdy od 105 do 135 km/h. Do skupiny hříšníků se zařadil také řidič, který měl propadlý řidičský průkaz.

Ostatní kontrolovaní řidiči měli vše v pořádku, nikdo nebyl pod vlivem alkoholu. Ti dostali od zástupce společnosti Českého svazu pivovarů a sladoven nealkoholické pivo (19 řidičů).

Od začátku roku řešili dopravní policisté v okrese Strakonice celkem 276 dopravních nehod, při nichž zemřelo pět lidí, dvacet jedna jich utrpělo těžká zranění a 109 zranění lehká.

Od začátku letních prázdnin řešili dopravní policisté celkem pět nehod pod vlivem alkoholu.

Akce běží od počátku července na jednotlivých územních odborech jihočeské policie.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz